TRANSCEND MTE240S

Firma TRANSCEND wprowadziła do oferty dysk MTE240S. Zastosowano tutaj interfejs PCI Express 4.0 x4 w formacie M.2 2280 z obsługą protokołu NVMe 1.4. Jest on skierowany dla wymagających użytkowników i entuzjastów. Jednakże patrząc po prędkościach odczytu oraz zapisu to należy do średniej półki wydajnościowej. Niestety, ale ceny również nie są atrakcyjne.

Maksymalny zapis danych wynosi 3 200 MB/s, natomiast odczyt dochodzi do 3 800 MB/s. Dysk będzie odpowiedni dla użytkowników, którzy wykorzystują sprzęt do gier lub produkcji audio i wideo. Za chłodzenie odpowiada specjalny radiator, wykonany z grafenu. Sama powłoka grafenowa jest bardzo cienka, przez co nie utrudni instalacji dysku w najsmuklejszych notebookach. Nośnik wytrzymuje pracę w zakresie temperatur od 0°C do 70°C.

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo danych oraz stabilność działania systemu, MTE240S wykorzystuje technologię LDPC ECC (Error Correction Code), wykrywającą oraz korygującą błędy pojawiające się podczas transferu danych.

SSD Scope

Producent udostępnia użytkownikom bezpłatną aplikację SSD Scope Pro, która monitoruje stan dysku, pomaga zachować bezproblemową i wydajną pracę oraz zwiększa bezpieczeństwo danych. Oprogramowanie umożliwia m.in. skanowanie diagnostyczne, wymuszenie aktywacji funkcji TRIM, bezpieczne usuwanie danych, aktualizację oprogramowania i klonowanie systemu.

Gwarancja i cena

Dysk będzie dostępny w trzech wersjach pojemnościowych: 500 GB – 570 zł oraz 1 TB – 913 zł. Urządzenia zostały objęte pięcioletnią ograniczoną gwarancją producenta.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOpl.transcend-info.com
Poprzedni artykułAcer Predator X25 – nowy monitor dla graczy
Następny artykułAMD Radeon Software Adrenalin Edition 21.4.1 – wiele nowości
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj