Strona głównaSprzętTP-Link nie odnowiła domen tplinklogin.net i tplinkextender.net

TP-Link nie odnowiła domen tplinklogin.net i tplinkextender.net

Firma TP-Link zapomniała odnowić dwie ważne domeny: tplinklogin.net i tplinkextender.net. Jeżeli ktoś nie wie, to są one używane podczas konfiguracji routerów tej firmy. Po wpisaniu w okno przeglądarki, komputer automatycznie łączy się z najbliższym dla nas urządzeniem i uruchamia panel administracyjny na lokalnym adresie IP (np. 192.168.1.1). Pierwszy z nich był wykorzystywany przy routerach, natomiast drugi przy wzmacniaczach sygnału WiFi.

Obie domeny zostały zarejestrowane przez nieznanego użytkownika i wystawione na sprzedaż po 2.5 miliona dolarów każda. Niestety, ale firma TP-Link nie jest zainteresowana ich odkupieniem, ponieważ od dłuższego czasu adres tplinklogin.net był zastępowany przez domenę tplinkwifi.net.

Na nieszczęście wielu nietechnicznych osób, na wielu urządzeniach firmy nadal są nadrukowane stare adresy do konfiguracji. Może to spowodować bardzo poważne zagrożenie dla użytkowników, jako że nieznani właściciele mogą pod tymi domena umieścić szkodliwe oprogramowanie. Które w najgorszym przypadku dla takowej osoby, przejmie kontrolę nad routerem lub komputerem domowym.

Niestety, ale nie zauważyliśmy jakiejś kampanii informacyjnej ze strony firmy TP-Link, ostrzegającej jej użytkowników przed ogromnym niebezpieczeństwem. Dlatego zalecamy nieużywanie tych adresów podczas konfiguracji routerów, a skorzystanie z lokalnych adresów IP.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać