Strona głównaGamingGryMikroskopijne organizmy wrotki grają w Pac-Mana

Mikroskopijne organizmy wrotki grają w Pac-Mana

Czy może być coś ciekawszego, niż umieszczenie mikroskopijnych organizmów zwanych wrotkami w labiryncie Pac-Mana? Do takiego wniosku doszli naukowcy z laboratorium na University College of Southwest Norway. Od dłuższego czasu zajmują badaniami zachowania wrotek, poprzez umieszczanie ich w labiryntach z klejnotkami i orzęskami, którymi się żywią.

Podczas standardowych badań większość organizmów kończyła, spiętrzone jeden na drugim, co utrudniało studiowanie całej sceny. Naukowcy wpadli na pomysł umieszczenia mikroorganizmów w dwuwymiarowym labiryncie. Poniżej i powyżej zamieściliśmy dwa filmy obrazujące tzw. Protozoan Pac-Man.

Zapytacie się dlaczego wrotki umieszczono w labiryncie Pac-Mana? Można się domyślać, że aby takie badania nie były nudne i wiele osób chciało je obejrzeć, musiano coś wymyślić. Zapewne naukowcy grali wiele razy w grę Pac-Man i stąd pomysł na takowy labirynt. A same filmy biją rekordy popularności na YouTube. Miłego oglądania.

Mikroskopijny Pac-Man

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać