Strona głównaPcMod.plNewsySynology DS223 - nowe rozwiązanie dla osób prywatnych i firm

Synology DS223 – nowe rozwiązanie dla osób prywatnych i firm

Kilka dni temu miała miejsce premiera Synology DS223. Firma rzygotowała nowe rozwiązanie dla osób prywatnych i małych firm, które jest dodatkiem do oferty podstawowych serwerów pamięci masowej.

Specyfikacja techniczna

Serwer DS223 jest wyposażony w 64-bitowy procesor Realtek RTD1619B. Jest to czterordzeniowa jednostka o taktowaniu 1,7 GHz z mechanizmem szyfrowania sprzętowego. Do tego dochodzi 2 GB pamięci RAM DDR4. Z portów zewnęrznych znajdziemy: LAN RJ-45 1GbE, USB 3.2.

Wymiary całej jednostki wynoszą 165 x 108 x 232.7 mm, a waga to 1.28 kg bez dysków. Zużycie energii podczas pracy wynosi 17,343 W, a w tzw. hibernacji 4.08 W. Dołączony w komplecie mamy 60 W zasilacz.

Jeżeli chodzi o pamięci masowe, to zamontujemy: 2 x 3.5 cala SATA HDD lub 2 x 2.5 cala SATA SSD. Można je sformatować na systemy plików EXT4 lub Btrfs. Przy podłączaniu zewnętrznych dysków obsługiwane są następujące systemy plików: Btrfs, EXT4, EXT3, FAT, NTFS, HFS+ oraz exFAT.

Synology DS223

Temperatura pracy urządzenia to 0 – 40°C. Wentylatory pracują w trzech trybach: tryb cichy, tryb chłodzenia oraz tryb pełnej prędkości.

 

Kopie zapasowe

Jednym z zastosowań DS223 jest tworzenie kopii zapasowych. Można to robić w czasie rzeczywistym lub wcześniej zaplanowych kopii katalogów komputera. Wszelkie wspomniane pliki przechowywane na serwerze są bezpieczne, dzięki systemowi plików Btrfs. Jest to technologia, która wykorzystuje wiele możliwości w celu zapobiegania uszkodzeniu danych. Zapewnia także użytkownikom wygodę przywracania plików do poprzedniej wersji, np. w razie przypadkowych lub złośliwych zmian.

Co ciekawe, kopie zapasowe całego systemu lub określonych folderów współdzielonych można tworzyć w różnych miejscach docelowych lub poprzez migawki. Dzięki temu mamy zachowaną zasadę kilku różnych miejsc przechowywania kopii zapasowych.

Wszystkie chmury i pliki w jednym miejscu

Synology DS223 pozwala użytkownikom na połączenie plików z różnych źródeł w jednym miejscu. Prócz naszego komputera głównego, możemy mieć integrację z takimi usługami, jak Google Drive, Microsoft OneDrive, czy Dropbox. Synchronizacja jest obustronna, co pozwala zapewnić centralizację i własność danych.

Użytkownicy docenią aplikację Synology Photos do zarządzania zdjęciami i filmami. Upraszcza to organizację plików multimedialnych, dzięki funkcjom automatycznego sortowania. Użytkownicy mają także opcje udostępniania plików rodzinie lub znajomym. Profesjonalni fotografowie docenią obsługę formatu plików RAW – szybki podgląd zdjęć na urządzeniu.

Ceny i dostępność

Synology DS223 są dostępne do kupienia o autoryzowanych partnerów. Ceny zaczynają się od 1500 zł, bez dysków.

Źródło: www.synology.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać