Strona głównaSprzętStandard PCI Express 5.0 zadebiutuje na rynku już w 2019 roku

Standard PCI Express 5.0 zadebiutuje na rynku już w 2019 roku

Organizacja PCI-SIG przedstawiła wstępną specyfikację standardu PCI Express 5.0. Jej debiut ma nastąpić już w 2019 roku i ma zapewnić przepustowość rzędu 32 GT/s. Jak zatem widzimy będzie to 4 razy więcej od obecnego standardu PCI Express 3.0. Nowy standard ma być idealny dla przetwarzania obrazu, gier, przesyłania ogromnych ilości danych, czy rozwijającej się sztucznej inteligencji.

Organizacja PCI-SIG nie podała obecnie więcej szczegółów. Obecnie jest testowany wewnętrznie przez zrzeszonych członków, a w produkcji pojawi się pewnie dopiero za kilka lat.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać