fbpx
Strona głównaSprzętPCI Express 5.0 - zapowiedziano finalną wersję specyfikacji

PCI Express 5.0 – zapowiedziano finalną wersję specyfikacji

PCI-SIG ogłosiła prawie finalną wersję specyfikacji PCI Express 5.0. Nowa odsłona podwaja transfer – z 16 GT/s do 32 GT/s, w stosunku do PCI Express 4.0. Warto zaznaczyć, że przy zastosowaniu wszystkich 16 linii osiągnięta przepustowość dobija do 128 GB/s. Pojedyncza linia to około 4 GB. W nowym standardzie skupiono się na poprawieniu integralności oraz mechaniki działania złączy. Oczywiście pozostawiono wsteczną kompatybilność ze starszymi wersjami.

PCIExpress RoadMapa

Finalna wersja specyfikacji PCI Express 5.0 spodziewana jest w czwartym kwartale 2019 roku. Złącza wpierw trafi do zastosowań serwerowych i profesjonalnych. PCI Express 4.0 natomiast będzie szeroko wykorzystywane w środowisku konsumenckim.

PCIExpress.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać