Strona głównaSprzętPCI Express 6.0 zapowiedziane. Przepustowość wyniesie nawet 256 GB/s

PCI Express 6.0 zapowiedziane. Przepustowość wyniesie nawet 256 GB/s

PCI-SIG ogłosiła rozpoczęcie prac nad standardem PCI Express 6.0. Jego finalna wersja miałaby się ukazać już w 2021 roku, czyli w okresie 2 lat. Nowy standard zwiększa przepustowość do aż 256 GB/s. Czyli będzie to 4 razy więcej, aniżeli aktualnie debiutujące na rynku PCI Express 4.0. Nowy interfejs ma wykorzystywać kodowanie PAM4, znane szeroko w sieciach komputerowych. Jego implementacja ma być stosunkowo łatwa.

Dodatkowo PCI-SIG planuje również wdrożyć nieokreślony mechanizm, zwiększający efektywność przepustowości PCI Express 6.0. Zachowana zostanie także wsteczna kompatybilność ze starszymi interfejsami PCI Express. Dopuszczalna utrata sygnału na linii ma wynosić 36 dB.

PCI Express 6.0

PCI Express 4.0 zadebiutuje na początku lipca, razem z premierą procesorów Ryzen 3000 oraz kart graficznych Radeon RX 5700 i Radeon RX 5700 XT. Finalna specyfikacja PCI Express 5.0 ma się pojawić w czwartym kwartale 2019 roku. Złącza wpierw trafi do zastosowań serwerowych i profesjonalnych.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać