fbpx
Strona głównaSprzętScythe Big Shuriken 3 - niskoprofilowe chłodzenie dla mini-ITX

Scythe Big Shuriken 3 – niskoprofilowe chłodzenie dla mini-ITX

Scythe wprowadziło do sprzedaży nowe niskoprofilowe chłodzenie dla procesorów – Scythe Big Shuriken 3. Jest to następca bardzo znanego, aczkolwiek leciwego już modelu Scythe Big Shuriken 2B. Nowy model został przeprojektowany od zera, aby spełnić wymagania wielu obudów i innych podzespołów mini-ITX. W porównaniu do poprzednika zwiększyła się wysokość – z 58 mm do 69 mm.

Scythe Big Shuriken 3
Chłodzenie zamontowano w obudowie Cougar QBX 🙂

Jeżeli chodzi o konstrukcję, to nadal mamy radiator wykonany z aluminium, składający się z wielu cienkich finów. Główne miejsce styku z procesorem również wykonany z aluminium, które zostało dokładnie wypolerowane. Z tego miejsca wybiega 5 niklowanych rurek cieplnych o średnicy 6 mm, które odprowadzają ciepło do wspomnianego wcześniej radiatora.

Scythe Big Shuriken 3Scythe pozwala na montaż dwóch 120 mm rodzajów wentylatorów: 15 mm i 25 mm, w zależności od tego, ile miejsca udostępnia obudowa. Jest to również bardzo ważne w kwestii wydajności oraz głośności. Domyślnie do zestawu dołączany jest niskoprofilowy wentylator Kaze Flex.

Producent zdecydował się także na nowy system montażu do płyty głównej – H.P.M.S. III. Zestaw składa się z backplate, do którego przykręcany jest uchwyt dociskający radiator do procesora. Chłodzenie współpracuje ze wszystkimi znanymi podstawkami procesorów AMD i Intel.

Scythe Big Shuriken 3

Scythe Big Shuriken 3 jest wyceniony na 45 dolarów. Zatem nie powinien zbyt mocno uderzać po kieszeniach. Jesteśmy ciekawi jego wydajności.

Specyfikacja:

 • Typ chłodzenia: powietrzne horyzontalne
 • Wymiary: 122 x 122 x 69 mm
 • Waga: 475 g
 • Wentylator: Scythe Kaze Flex 120 mm
 • Prędkość obrotowa: 300 – 1800 RPM
 • Wydajność:  8,28 – 50,79 CFM
 • Generowany hałas: 2,7 – 30,4 dBA
 • Podstawki:
  • AMD AM2(+), AM3(+), AM4, FM1, FM2(+)
  • Intel LGA 775, LGA 115X, LGA 1366, LGA 2011-3, LGA 2066
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać