amd ryzen procesor
amd ryzen procesor

AMD potwierdziło, że płyty główne z układami X470 oraz B450, otrzymają obsługę nadchodzących procesorów Ryzen 4000 na architekturze Zen 3. Powodem tej decyzji było dość duże oburzenie społeczności na fakt, że firma chciała takowe wsparcie zapewnić jedynie w płytach z chipsetami B550 i X570. Jednym z powodów, dla których chciano zostawić tylko najnowsze modele była wielkość pamięci BIOSu. Podobny problem wynikł już przy premierze Ryzen 3000 i chipsetach z serii 300.

Wielu producentów płyt głównych musiało pójść na kompromis w oprogramowaniu, które wspierało Ryzeny 3000, usunięto część jednostek z serii Ryzen 1000.

Oto, jaki plan ma AMD w kwestii wsparcia Zen 3:

  • Wybrani partnerzy AMD otrzymają kod zapewniający wsparcie dla Zen 3 dla płyt głównych B450 i X470.
  • Nowe aktualizacje wyłączą obsługę wielu istniejących modeli procesorów AMD, aby zwolnić miejsce
  • Opcjonalne aktualizacje BIOSu w wersjach beta umożliwią tylko i wyłącznie upgrade w jedną stronę. Nie będzie można powrócić do starszych wersji
  • By zmniejszyć ryzyko zamieszania, zamiarem AMD jest zaoferowanie do pobrania BIOSu tylko zweryfikowanym klientom, posiadającym płyty główne z serii 400, którzy kupili nowe procesory
  • Czas i dostępność aktualizacji BIOS-u będą się różnić i mogą nie pokrywać się od razu z dostępnością pierwszych procesorów opartych na Zen 3.
  • Jest to ostatni raz, kiedy AMD zapewni wsparcie dla nowych procesorów płytom z chipsetami serii 400.
  • Firma AMD nadal zaleca, aby klienci wybierali płyty główne z serii AMD 500 w celu zapewnienia najlepszej wydajności i funkcjonalności nowych procesorów.

Jak widzimy, tak jak przy serii 300 i tutaj zostanie usunięte wsparcie dla wielu starszych jednostek. Dodatkowo nie będzie się można cofnąć z aktualizacją.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułXPG nawiązuje współpracę z organizacją Invicta Gaming
Następny artykułNatus Vincere z Team Vitality na inaugurację grupy D na DreamHack Masters Spring, FaZe Clan z Fnatic w grupie C
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.