fbpx
Strona głównaSprzętSapphire PULSE Radeon RX 6600 – karta graficzna mini-ITX

Sapphire PULSE Radeon RX 6600 – karta graficzna mini-ITX

Firma Sapphire zaprezentowała kartę graficzną Sapphire PULSE Radeon RX 6600. Model ten został oparty na rdzeniu NAVI 23 XL, czyli należący do architektury RDNA 2. Jest to jedna z kilku kart graficznych z rodziny Radeon RX 6600 w formacie mini-ITX.

Specyfikacja karty

Rdzeń NAVI 23 XL wyposażony jest w 1792 Procesory Strumieniowe (28 Jednostek obliczeniowych), 112 jednostek teksturujących oraz 64 jednostki renderujące. Do tego producent dokłada 28 odpowiedzialnych za akcelerację śledzenia promieni.

Taktowania rdzenia na karcie Sapphire PULSE Radeon RX 6600 wynoszą:

  • w trybie Podstawowym: 2000 MHz.
  • w trybie Game: 2044 MHz.
  • w trybie Boost: 2491 MHz.

Karta współpracuje z 8 GB pamięci GDDR6 na 128-bitowej szynie danych, a ich efektywne taktowanie wynosi 14000 MHz.

Budowa zewnętrzna i chłodzenie

Wymiary karty Sapphire PULSE Radeon RX 6600 wynoszą 193 x 120.05 x 40.05 mm i zajmuje ona jedynie dwa sloty. Do przesyłania danych wykorzystywana jest szyna w oparciu o standard PCI Express 4.0. Do zasilania konieczne jest podłączenie jednej wtyczki 6-pin PCI Express.

Jako chłodzenie wykorzystano duży aluminiowy radiator. Chłodne powietrze jest zapewniane przez dwa wentylatory o średnicy 90 mm. Producent zastosował technologię Dual-X Cooling z inteligentnym sterowaniem wentylatorami, co pozwala utrzymać niską temperaturę i niski poziom hałasu.

Na śledziu znajdziemy wtyczki DisplayPort 1.4 oraz HDMI 2.0b.

Cena i dostępność karty Sapphire PULSE Radeon RX 6500 XT

Cena karty Sapphire PULSE Radeon RX 6600 nie jest znana. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Źródło: sapphiretech.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać