fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyRazer tworzy zVentures z 30 milionowym budżetem na inwestycje

Razer tworzy zVentures z 30 milionowym budżetem na inwestycje

Razer ogłosiła utworzenie funduszu zVentures – specjalnej sekcji Razer Inc., która zajmie się działaniem na polu startupów i nowych technologii. Jej zadaniem będzie identyfikacja innowacyjnych przedsięwzięć i nawiązywanie współpracy z nimi na zasadzie inwestycji, bądź też dofinansowania. Inicjatywa wynika z głębokiego przekonania, że należy dążyć do równowagi między działalnością nastawioną na zysk, a innowacyjnymi pracami skierowanymi na postęp w istotnych obszarach działań firmy.

Dla innych jednostek biznesowych i funkcjonalnych w ekosystemie Razera sekcja zVentures stanie się naturalnym, wewnętrznym partnerem dostarczającym nowych obszarów działań biznesowych oraz inspiracji. Ma się też stać magnesem, który do rozwijających się gałęzi przemysłu przyciągnie nowe talenty techniczne.

Razer planuje przeznaczyć początkowo sumę do 30 milionów dolarów na działalność zVentures. W tej sumie zawiera się 5 milionów na inwestycje związane z rzeczywistością wirtualną, w tym finansowanie produkcji treści VR (w ramach funduszu OSVR Developer Fund). Kolejne 5 milionów trafi na cele związane z działalnością inwestycyjną i wydawniczą w obszarze gier na platformę Android (pod znakiem OUYA Publishing).

Beneficjenci finansowania i inwestycji zVentures będą mieli możliwość dalszego, niezależnego funkcjonowania i współpracy z innymi partnerami, tworzenia produktów nie związanych z grami wideo, oraz pozyskiwania finansowania z innych jeszcze źródeł.

Fundusz zVentures zarządzany będzie globalnie z siedzib Razera w San Francisco i Singapurze. Zespół pod kierunkiem Min-Liang Tana rozpoczął już aktywne rozpoznanie podmiotów, z którymi nawiąże współpracę.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać