AMD udostępniło sterowniki graficzne Radeon Software Adrenalin 2020 Edition dla kart Radeon. Jest to kolejna generacja pakietu oprogramowania dla kart graficznych AMD Radeon.

AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition to całkowicie nowa i przeprojektowana aplikacja dla gier. Użytkownicy mogą teraz w szybki sposób zobaczyć ostatnie gry, jakie sterowniki mają zainstalowane, jaki procesor i kartę graficzną mają zainstalowane oraz czy podłączony jest smartfon. Nie zabrakło także dostępu do opcji strumieniowania rozgrywki, czy robienia zrzutów ekranów.

AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition

Gracze mogą bezpośrednio korzystać z pełnej funkcjonalności w trakcie gry, wykorzystując ten sam interfejs, jak na pulpicie. Nowe profile umożliwiają także korzystanie z kilku określonych funkcji za pomocą jednego kliknięcia.

 

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition - nowe sterowniki od AMD 1

Ponadto nowa zintegrowana przeglądarka internetowa umożliwia korzystanie z zasobów internetu jak informacje o grze, przewodniki, wideo na temat funkcji kart Radeon itd., i to bez wychodzenia z gry.

Radeon Boost – zapewnia do 23-procentowego wzrostu średniej wydajności podczas dynamicznej rozgrywki. Algorytm dynamicznie zmiania rozdzielczości obrazu, aby zwiększyć płynność i poprawić responsywność rozgrywki. Użytkownik nie będzie w stanie dostrzec różnicy w jakości obrazu. Radeon Boost będzie obsługiwał szereg gier w momencie wydania, a obsługa kolejnych będzie dodawana w przyszłości.

AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition

AMD Link – to nowy interfejs aplikacji mobilnej, która odpowiada nowemu wyglądowi aplikacji komputerowej. Umożliwia ona teraz korzystanie z wysokiej jakości transmisji rozgrywki z komputera na smartfonie lub tablecie nawet poza domem.

Integer Display Scaling – skaluje obraz z jednego piksela do czterech. Dzięki temu klasyczne gry otrzymują retro wygląd w stylu „pixel-art” przy zachowaniu znakomitej ostrości skalowania na ekranach o dużej gęstości pikseli i to bez negatywnego wpływu na wydajność.

AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition

DirectML Media Filters – są to filtry do usuwania szumu z obrazu i skalowania wzwyż. Wykorzystywany jest tutaj mechanizmy uczenia maszynowego do oczyszczania zdjęć i plików wideo. Przekłada się to na lepszą jakość niż w przypadku tradycyjnych filtrów odszumiających i skalujących.

Radeon Image Sharpening (RIS) and Radeon Anti-Lag (RAL) – RIS obsługujące dotychczas gry w trybach DirectX 9, DirectX 12 i Vulkan, otrzymał teraz obsługę gier w trybie DirectX 11. AMD dodało także możliwość wyboru poziomu wyostrzania. RAL wprowadza obsługę gier DirectX 9 na kartach starszych niż Radeon serii RX 5000.

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition - nowe sterowniki od AMD 2

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOcommunity.amd.com
Poprzedni artykułRadeon RX 5500 XT – nowa karta graficzna w ofercie AMD
Następny artykułDark Moon – unikaj promieni słonecznych, aby przetrwać
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.