Strona głównaPcMod.plNewsyAMD Richland, czyli APU Serii A klasy Elite dla komputerów stacjonarnych

AMD Richland, czyli APU Serii A klasy Elite dla komputerów stacjonarnych

AMD ogłosiło wprowadzenie do oferty procesorów APU Serii A klasy Elite dla komputerów stacjonarnych, o kodowej nazwie Richland. Najnowsze APU wykorzystują dwa moduły Piledriver, które w środku kryją dwa rdzenie. Posiadają one technologię Turbo Core 3.0, cztery ALU (jednostki stałoprzecinkowe) i dwa FPU (jednostki zmiennoprzecinkowe). Dodano kontroler Display Port 1.2, konwerter wideo AVC wraz z UVD3, a także zmieniono mostek północy UNB (Unified North Bridge). Pełni on teraz rolę szyny HT, a zamiast tego mamy PCI-E.

AMD Richland - budowa rdzenia

Poprawiono FPU i Integer Sheduler, udoskonalono pamięć podręczną L2, dodano instrukcje FMA3 i F16C oraz zwiększono IPC, czyli liczbę instrukcji na jeden takt zegara. Wprowadzono dodatkowe stany energetyczne, a kontroler zasilania oraz taktowania bierze pod uwagę temperaturę poszczególnych sekcji procesora, keidy określa docelową częstotliwość jednostki. Zintegrowano również układ graficzny z architekturą VLIV4, czyli znany nam z Radeonów HD 6950 i 6970.

AMD Richland - opakowania

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać