jon5ification: Widać, że ich gra drużynowa idzie w bardzo dobrym kierunku

0
54
Radek
Fot. ESL

Niecały tydzień temu zakończyły się zmagania w ramach ESL Pro League Season 15. W wielkim finale ENCE, w składzie którego gra Olek “hades” Miśkiewicz oraz Paweł “dycha” Dycha rywalizowało przeciwko FaZe Clan. O zakończonym już ESL Pro League porozmawiałem z komentatorem e-sportowym, Radkiem “jon5ification” Sikorą.

Michał Urban: Radek, za nami ESL Pro LeagueSeason 15. Patrząc na wszystkie grupy, jak Twoim zdaniem zaprezentowały się drużyny, które uczestniczyły w ESL Pro League?

Radek “jon5ification” Sikora: Myślę, że nie będziemy pochylać się nad wszystkimi zespołami, które brały udział. Na pewno możemy mówić o dużym zaskoczeniu braku awansu zespołu G2 i Vitality. Przyzwoity występ ekipy X-KOM AGO, bardzo dobra gra drużyny ENCE. Podsumowując to był dobry sezon, nie zdominowany przez domniemanych faworytów.

Czy Twoim zdaniem były jakieś różnice pomiędzy tym, zakończonym już sezonem, a poprzednimi?

Radek “jon5ification” Sikora: Ciężko jest porównywać sezon do sezonu, każdy jest w pewien sposób niepowtarzalny i niesie za sobą zaskoczenia, zmiany, emocje i niesamowite akcje.

Zapytam o samych zwycięzców, czyli FaZe Clan. Zespół Finna „karrigana” Andersena wygrał Intel Extreme Masters Katowice 2022, teraz wygrał ESL Pro League. Czy według Ciebie to może być ich rok?

Radek “jon5ification” Sikora: Udowadniają, że to może być ich rok. Chociaż ich forma drużynowa stała pod ogromnym znakiem zapytania, a po samej fazie grupowej nic nie wskazywało, żeby zwyciężyli całe rozgrywki.

Czy podczas ESL Pro League coś Ciebie zaskoczyło?

Radek “jon5ification” Sikora: Brak awansu G2 do fazy Play-off.

Co powiesz o grze zespołu ENCE, w składzie którego gra Olek „hades” Miśkiewicz oraz Paweł „dycha” Dycha?

Radek “jon5ification” Sikora: Widać, że ich gra drużynowa idzie w bardzo dobrym kierunku, ale też ich gra indywidualna może być powodem do zadowolenia Polaków. Moim zdaniem w tym roku namieszają jeszcze w nie jednym turnieju.

I w zasadzie to samo pytanie, co powiesz o grze x-kom AGO?

Radek “jon5ification” Sikora: Przez większość byli skazywani na wynik 0-5, a jednak potrafili powalczyć z nami i wygrać dwa spotkania. Myślę, że to będzie dla nich cenny bagaż doświadczeń, dało im to sporo awans w rankingu HLTV, możemy być zadowoleni.

Jak Tobie komentowało się mecze w ramach ESL Pro League?

Radek “jon5ification” Sikora: Fantastycznie, każde komentowanie to dla mnie ogromna frajda. Tak było i tym razem.

Jak ocenisz światową scenę CS:GO od początku roku?

Radek “jon5ification” Sikora: Stabilne FaZe, reszta światowej czołówki ma nad czym pracować. Miejmy nadzieję, że kolejne turnieje wyłonią nam innych zwycięzców.

Warto przeczytać: FaZe Clan wygrywa ESL Pro League.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułAzjatyckie drużyny grają o PGL Major Antwerp 2022
Następny artykuł9z Team z awansem na PGL Major Antwerp 2022
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.