Damian “DD Esport” Dąbrowski: “Wydaje mi się, że dyspozycja G2 i świeżość w ich grze zdoła poprowadzić tę ekipę do awansu”

1
54
68793471 2428127537256787 6900092967952842752 o
68793471 2428127537256787 6900092967952842752 o

Przed kwalifikacjami do Intel Extreme Masters Summer 2021 porozmawiałem z Damianem “DD Esport” Dąbrowskim.

Michał Urban: Przed nami kwalifikacje do Intel Extreme Masters Summer 2021. Organizatorzy poinformowali o drużynach zaproszonych do tego etapu gry, w którym zagra m.in. ENCE. Który zespół według Ciebie jest faworytem do awansu do turnieju głównego?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: Wydaje mi się, że dyspozycja G2 i świeżość w ich grze zdoła poprowadzić tę ekipę do awansu. Dalej jest już znacznie ciężej. Widzimy FaZe Clan, po którym nie wiadomo czego możemy się spodziewać. Jest też FURIA, która raz niszczy, a na kolejnym evencie nie potrafię tego powtórzyć. Sporym znakiem zapytania będzie tu BIG, OG i ENCE. Jakoś w mousesports nie chce mi się wierzyć i w pozostałe zestawienia z otwartych selekcji, poza SKADE. Chciałbym żeby awansowało G2, FaZe i ENCE, bo dyszkens, ale jeżeli będzie to OG, to też się nie zdziwię.

Oprócz najlepszych drużyn na świecie, w kwalifikacjach zagrają również te z niższej półki, jak np. Trident, K23, Movistar Riders czy chociażby SKADE. Zespoły te prezentują się całkiem dobrze. Czy według Ciebie one również mogą powalczyć o awans?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: Formacje pokroju Trident, K23, Movistar oglądam każdego dnia, podczas Spring Sweet Spring, ponieważ jako GG League zajmujemy się transmisją tego wydarzenia. Nie widzę ich zbytnio przeciwko takim drużynom, ale SKADE może coś ukąsić. Chłopaki od dołączenia SHiPZa mają w sobie moc, to może lada moment wystrzelić. Potrzebują szansy jak Gambit.

Co możesz powiedzieć na temat gry G2 Esports, BIG, czy też mousesports w kwalifikacjach?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: Jak wspomniałem wyżej – niezbyt wierzę w myszki i jest mi z tego powodu przykro, bo mocno trzymałem kciuki za dobrą wymianę prowadzących, jednak tutaj coś nie leży… raz ropz, raz frozen, a jak żaden z nich nie zagra złotego meczu, to po prostu nie istnieją. Podobnie BIG, które było najlepszą formacją na świecie, a gdzieś się zagubili w tym wszystkim. G2 zaskoczyło raczej każdego, bo po ostatniej zmianie miało być gorzej, a tu jest zdecydowanie lepiej, grają fajnie i widać, że zaczyna się do układać w dobrą stronę. Oni są tutaj faworytem do zwycięstwa.

Patrząc na wszystkie formacje, które zagrają w kwalifikacjach będzie ciekawie i wydaje się, że każdy może wywalczyć awans do turnieju głównego?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: Wiadomo, jak zawsze

Czy Twoim zdaniem do turnieju głównego awansują zespoły niższej półki, czy jednak będą to drużyny z TOP światowej sceny?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: TOP teams.

Czy oprócz ENCE jest zespół, któremu będziesz kibicował?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: FaZe mimo, że zostawił mnie mój ulubiony zawodnik, to i tak trzymam za nich kciuki od kilku lat.

Więcej informacji o turnieju, warto przeczytać: Poznaliśmy wszystkie drużyny, które zagrają w kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Summer 2021.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułBIOSTAR B550T-SILVER – nowa płyta główna mini-ITX
Następny artykułENCE oraz OG Esports w rywalizacji o Intel Extreme Masters Summer 2021
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.