PowerColor wprowadziło do sprzedaży kartę graficzną PowerColor Radeon RX 5500 XT. Model ten został oparty na rdzeniu NAVI 14, wykonanym w 7 nm procesie technologicznym. Znajdziemy tutaj 1408 Procesorów Strumieniowych, 88 jednostek teksturujących (TMU) i 32 rasteryzujące (ROP). TDP karty zostało ustalone na 130 W.

Taktowanie podstawowe w PowerColor Radeon RX 5500 XT wynosi 1607 MHz, w trybie gry wzrasta do 1717 MHz, a w trybie Boost rośnie do 1845 MHz. Karta współpracuje z 4 GB pamięci GDDR6 na 128-bitowej szynie danych, a ich efektywne taktowanie wynosi 14000 MHz. Daje to przepustowość na poziomie 224 GB/s i wydajność około 5.19 TFLOPSów.

Ten model przeznaczony jest dla graczy poszukujących mocnej karty graficznej do komputera klasy HTPC lub komputera gamingowego w małej obudowie. Wymiary całości wynoszą 180 x 123 x 38 mm. Karta graficzna działa w oparciu o standard PCI Express 4.0. Pojawiły się takie technologie jak Radeon Image Sharpening (RIS), FidelityFX, Radeon Anti-Lag. Udoskonalono akcelerację renderowania grafiki 3D, kodery wideo HEVC z HDR/WCG, sprzętowe kodowanie wideo HEVC i wiele innych.

Do zasilania konieczne jest podłączenie jednej wtyczki 8-pin PCI Express. Za chłodzenie odpowiada aluminiowy radiator oraz pojedynczy wentylator. Producent wspomina o technologii Mute Fan Technology, która inteligentnie zarządza obrotami wentylatora. Poniżej 60 stopni Celsjusza wyłączane jest aktywne chłodzenie.

Na śledziu znajdziemy wtyczki DL-DVI-D, HDMI, oraz DisplayPort 1.4. Cena karty wynosi około 870 zł. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PRZEZpowercolor.com
ŹRÓDŁOpowercolor.com
Poprzedni artykułPowerColor RX 5700 ITX – szykuje się nowa karta mini-ITX
Następny artykułRiot Games tworzy inicjatywę Riot Forge, aby zwiększyć zainteresowanie
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.