Strona głównaPcMod.plNewsyPolish DOTA2 League nawiązuje współpracę z Genesis

Polish DOTA2 League nawiązuje współpracę z Genesis

Polska amatorska liga Polish DOTA2 League nawiązała współpracę z producentem sprzętu gamingowego Genesis. Wielka popularność zabawy uświadomiła ludziom z PD2L, że jeśli ich projekt ma się dalej rozwijać, potrzebny im będzie solidny partner. Dzięki takiemu zabiegowi polska liga gry w DOTA 2 będzie miała oficjalnego sponsora nagród, a także dużą pomoc w organizacji kolejnego sezonu. Nowe rozgrywki prawdopodobnie rozpoczną się na przełomie 2016 i 2017 roku. Finał planowany jest na wiosnę przyszłego roku.

Polish DOTA2 League – w skrócie PD2L – powstała w 2012 roku. Jej obecny skład stanowią: Marcin “GremlinZ” Rojek, Mateusz “wiochmen” Grzyb, Wojciech “Ślepy” Bugaj, Michał “Hate” Kędra, Piotr “nagredo” Boratyński, Bartosz “Regulus” Dudkowski i Max “Mannered Magz” Maciej. Prócz organizowania zawodów, panowie prowadzą podcast poświęcony ich ulubionej grze, własną stronę oraz profil na portalu społecznościowym.

Cały projekt zaczął się z inicjatywy GremlinZ, który zauważył brak jakichkolwiek większych turniejów w naszym kraju. W pierwszym sezonie sporo się nauczono, jako że postanowiono skorzystać ze Steam. Platforma generowała specjalny bilet, który był warunkiem uczestnictwa w turnieju. Później jednak okazało się, że Valve przy okazji zgarnia… 75% uzbieranej kwoty dla siebie!

Przy II sezonie nie tylko powiększył się skład PD2L, ale jego członkowie postanowili na dodatek pójść w stronę crowdfundingu. Zbiórka na nagrody okazała się wielkim sukcesem, udało się też zorganizować finały w jednej z kafejek internetowych w Kielcach.

Polish DOTA2 League - III sezon

Kolejny, III już sezon, to zupełnie inna bajka: w imprezie wzięło udział ponad 300 osób i 57 drużyn, dzięki czemu wydarzenie to uchodzi za największy turniej DOTA2, jaki dotychczas odbył się w Polsce. Ekipy rywalizowały ze sobą przez trzy miesiące, by wreszcie stanąć do finałowego starcia, które odbyło się na wrocławskim Wonderconie. Pula przeznaczona na nagrody – ufundowana przez organizatorów – osiągnęła pułap 5000 zł.

Plany związane z IV sezonem są duże. Niedługo pojawią się zapewne stosownej informacje.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać