Strona głównaPcMod.plArtykułyGenesis Radon 800 - recenzja słuchawek gamingowych

Genesis Radon 800 – recenzja słuchawek gamingowych

Słuchawki to istotna część wyposażenia gracza komputerowego. Powinny być dobrej jakości, wygodne, spełniające oczekiwania użytkownika, szczególnie w zakresie jakości odbieranego dźwięku. Czy takim modelem są Genesis Radon 800, które dostałem do przetestowania? Czy spełniły moje oczekiwania jako zwykłego użytkownika oraz gracza – amatora? Zanim przejdziecie do lektury recenzji, kilka podstawowych danych technicznych dotyczących produktu:

Działanie:

  • Łączność: Przewodowa;
  • Złącza: USB Typ-A, Mini Jack x1;
  • Typ słuchawek: Nauszne
  • Regulacja słuchawek: na słuchawce
  • Budowa słuchawek: zamknięte

Słuchawki:

  • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20-20000 Hz
  • Mocowanie mikrofonu: odłączany
  • Kolor: czerwony
  • Odłączany kabel: tak
  • Długość przewodu: 180 cm
  • Oplot przewodu: gumowy
  • Materiał: skóra ekologiczna
  • Kolor: czarny
  • Waga: 178.9g
  • W zestawie: Rozdzielacz mini-jack, Kabel USB – USB Typ C, kabel jack 3.5mm, instrukcja obsługi, Etui na słuchawki.

Teraz zapraszam do opisu wyników testu.

Zewnętrzne opakowanie oraz zawartość

Słuchawki Genesis Radon 800 zostały umieszczone w atrakcyjnym kartonowym pudełku. Utrzymano kolorystykę znaną z innych produktów — mamy zatem matową czerń, z dodatkiem czerwieni oraz bieli. Na froncie umieszczono zdjęcie słuchawek, na bocznych ściankach dane techniczne produktu, z tyłu natomiast krótką instrukcję dla użytkownika.

Zawartość opakowania została bardzo dobrze zabezpieczona, musiałem trochę kombinować, żeby odpakować całość — doceniam dbałość producenta o zabezpieczenie swojego produktu. Zestaw obejmuje: kabel audio ze wtykiem 3,5 mm, adapter z 3,5 mm na 2x 3,5 mm, kabel USB-C do USB-A, odłączany mikrofon, wymienne tekstylne nauszniki oraz książeczkę z instrukcją obsługi. Wszystko zostało zapakowane w materiałowe, siateczkowe etui – świetny pomysł!

Wykonanie i budowa słuchawek

Genesis Radon 800 zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Pałąk z miękkiego, elastycznego plastiku jest łatwy w regulacji, można go bez problemu dostosować wymiarami do naszych potrzeb, tak, aby słuchawki idealnie układały się na głowie. Dodatkowo od wewnętrznej strony w miejscu zetknięcia z głową został wykończony warstwą pianki pokrytej skórą ekologiczną.

Nauszniki również zostały wykonane z miękkiej skóry ekologicznej zapewniającej komfort naszym uszom. Ponadto użytkownik ma możliwość wyboru, ponieważ producent dołączył dodatkowe, wymienne nauszniki wykonane z przewiewnego materiału. Wszystkie elementy są w kolorze czarnym, natomiast na zewnętrznej powierzchni nauszników umieszczono podświetlone logo firmy, co nadaje słuchawkom gamingowego charakteru. Jest to drobny gadżet, ale robi swoje, mnie się podoba.

Mikrofon w Genesis Radon 800 nie jest wbudowany na stałe, można go odłączyć. Z jednej strony rozwiązanie dobre, bo słuchawki po odpięciu mikrofonu można wykorzystać np. do słuchania muzyki ze smartfona poza domem. Ja natomiast preferuję mikrofon montowany na stałe, na pokrętle, który można zabezpieczyć na słuchawkach tak, aby nie przeszkadzał, gdy się z niego nie korzysta. Tak czy inaczej, coś za coś :-).

Słuchawki opcję wyciszania, sterowaną za pomocą przycisku oraz regulację głośności za pomocą pokrętła, mają umieszczoną na lewym nauszniku. Należy także wspomnieć o innych elementach, znajdujących się na lewej słuchawce. Mowa tu o: złączu USB typu C na przewód sygnałowy oraz gnieździe mini-jack 3,5 mm na mikrofon.

Oprogramowanie

Producent zapewnia oprogramowanie dla swoich słuchawek Genesis Radon 800. Testowany model wykorzystuje technologię Xear. Na początku był problem z instalacją oprogramowania, ponieważ w ogóle nie chciało wykryć tych słuchawek. Po kontakcie z Genesis, z ich pomocą udało się w końcu uruchomić sprzęt.

Oprogramowanie zapewnia wiele rozwiązań:

  • regulację głośności,
  • korektor graficzny z przygotowanymi trybami pod różne gatunki,
  • efekty dźwiękowe środowiska, które pozwalają na symulację otoczenia,
  • możliwość wirtualnego określenia rozmiarów pomieszczenia, czy rozmieszczenia kanałów,
  • dedykowane opcje dla mikrofonu.

Dźwięk

Po założeniu słuchawek, od razu uruchomiłem muzykę, aby sprawdzić jakość dźwięku i stwierdzam, że czuć było mocne basy wydobywające się z głośników — bardzo dobre brzmienie. Niestety nie można słuchać muzyki na maksa, ze względu na słabe wyciszenie słuchawek. Powoduje to, że dźwięki wydobywają się na zewnątrz, co przeszkadza innym osobom przebywającym w tym samym pomieszczeniu. Zmniejszenie głośności załatwia temat, poza tym, gdy przebywamy sami w zaciszu czterech ścian swojego pokoju, dźwięki wydobywające się na zewnątrz słuchawek nie mają znaczenia. Najlepszy dla mnie efekt dźwiękowy, był w sytuacji, kiedy testowałem słuchawki podczas gry w Counter-Strike: Global Offensive, czy gier typu Battlefield. Odczucia były takie jak zawodnika podczas meczu, kiedy wszystkie basy z samej gry słychać doskonale. Tutaj było tak samo, czuło się ten klimat rozgrywek. Idealne brzmienie.

Podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów też nie zauważyłem większych problemów, dźwięk był zadowalający. Oczywiście to nie jest jakość jak w przypadku sprzętu z wyższej półki, jednak w tym przedziale cenowym bardzo przyzwoita.

Przejdźmy teraz do mikrofonu. W zakresie rozmów spełnia oczekiwania — dźwięk zbiera prawidłowo, grając z innymi graczami, jesteśmy w stanie wzajemnie dobrze się zrozumieć. Funkcja redukcji szumów pozwala na wyciszenie głosów z otoczenia i sprawdza się idealnie.

Wrażenia z użytkowania

Kiedy po raz pierwszy założyłem słuchawki, czułem lekki dyskomfort, wydawało mi się, że nauszniki są dla mnie za małe, ale okazało się, że to tylko kwestia przyzwyczajenia się do nowego sprzętu. Słuchawki są bardzo lekkie, ważą około 179 gramów, można w nich grać/pracować przez długi czas nie czując ucisku i braku wentylacji na uszach. Potrzebowałem dwa/trzy dni, aby ostatecznie się z nimi oswoić i poznać ich wszystkie możliwości.

https://youtu.be/-xZINDWsZuw

Podsumowanie

Genesis Radon 800 testowałem przez miesiąc i zdążyłem je dobrze poznać. Największą ich zaletą jest wygoda w noszeniu i użytkowaniu. Każdy może wybrać, w zależności od preferencji rodzaj dostępnych nauszników – ze skóry ekologicznej, czy z materiału. Jakość dźwięku jest bardzo przyzwoita. Należy jednak pamiętać, że słuchawki są dedykowane dla zwykłych graczy, a nie zawodowców. Ci potrzebują bardziej precyzyjnego brzmienia, pełnego wyciszenia, czy bardziej rozbudowanego oprogramowania do zarządzania.

Średnio sprawdziło się rozwiązanie zastosowane w zakresie mikrofonu, musiałem go odpinać, gdy nie był potrzebny, ponieważ najprościej mówiąc — przeszkadzał mi. Osobiście preferuję rozwiązanie z mikrofonem jako stałym elementem słuchawek, z możliwością przesunięcia go i przymocowania do pałąka w  sytuacji, gdy go nie używam.

Koszt słuchawek Genesis Radon 800 na dzień publikacji artykuły wynosi od 199 zł do 269 zł, w zależności od sklepu.

Zalety:

  • korzystna cena, w stosunku do oferowanych możliwości sprzętu,
  • dobra jakość materiałów, jak na tę klasę sprzętu,
  • lekkie, wygodne w użytkowaniu,
  • zadowalająca, przyzwoita jakość dźwięku.

Wady:

  • mikrofon, jako oddzielny element — preferuję wbudowane,
  • ciut ograniczone oprogramowanie plus problemy z wykrywaniem słuchawek,
  • słabe wyciszenie słuchawek, dźwięk przy wyższej głośności wydobywa się na zewnątrz.

Genesis Radon 800 - recenzja słuchawek gamingowych 1

Genesis Radon 800 - recenzja słuchawek gamingowych 2

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać