rog strix riser cable
rog strix riser cable

Firma ASUS wprowadziła kabel przedłużający dla złącza PCI ExpressROG Strix Riser Cable. Nowy produkt sprawdzi się świetnie w obudowach mini-ITX, które mają inne umiejscowienie karty graficznej. Jak przystało na serię ROG, kabel jest koloru czarnego, a końcówki złączy są pozłacane. Co ciekawe, produkt nie ma żadnego podświetlenia RGB LED.

Firma ASUS zadbała również o dodanie odpowiednich zabezpieczeń montażowych na obu końcach. Złącze PCI Express x16 ma takie same wzmocnienia jak na płycie głównej. Mowa tutaj o metalowych płytkach oraz dobrej jakości łączeniach lutowniczych.

 

Wymiary całego kabla ROG Strix Riser Cable wynoszą 240 mm x 127 mm x 10 mm, zatem długość samej taśmy transferowej to około 180 – 200 mm. Cena wynosi 49.99 dolarów, co po przeliczeniu na nasze powinno wynosić około 250 zł.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PRZEZtechpowerup.com
ŹRÓDŁOasus.com
Poprzedni artykułMichał “Snatchie” Rudzki opuszcza rosyjską organizację!
Następny artykułMichał “MICHU” Müller reprezentantem amerykańskiej organizacji!
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

3 KOMENTARZE

  1. […] Obudowa Geeek A50 Plus może mieć dołączony dodatkowy raiser PCI-Express dla kart graficznych. Trzeba wtedy dopłacić 20 dolarów. Warto jednakże zainwestować w tego typu dodatek, jeżeli planujemy zamontować bardzo wydajną kartę graficzną. Ewentualnie zainteresować się propozycją firmy ASUS – ROG Strix Riser Cable. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj