Natus Vincere Javelins przegrało z FURIĄ Female w półfinale ESL Impact Valencia 2022

0
52
Natus Vincere Javelins
Fot. Good Game League / Maciej Kołek

Polki reprezentujące zespół Natus Vincere Javelins przegrały w meczu półfinałowym w ramach ESL Impact Valencia 2022 z Brazylijkami z FURII Female.

Brazylijska dominacja

Pierwszą mapą meczu pomiędzy Natus Vincere Javelins oraz FURIĄ Female było Vertigo. Angelika „Angelka” Kozłowska i jej koleżanki rozpoczęły mecz po stronie atakującej, ale już na samym początku napotkały problemy, bo to rywalki z Brazylii wygrały dwie pierwsze rundy, chociaż polskie zawodniczki szybko odrobiły straty i był remis 2:2, tak później Hania „Hank” Pudlis i jej zespół nie potrafił przeciwstawić się drużynie z regionu Ameryki Południowej. FURIA Female grała zdecydowanie lepiej i zdecydowanie pewniej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla brazylijskiego zespołu.

W drugiej połowie, co prawda polskie zawodniczki wygrały rundę pistoletową oraz kolejną i wydawało się, że będą w stanie powrócić jeszcze do meczu, ale zespół z Brazylii grał lepiej, wygrywając kolejne rundy. W rezultacie FURIA Female pokonała Natus Vincere Javelins wynikiem 16:6.

Było blisko

Drugą mapą rywalizacji pomiędzy Natus Vincerele Javelins oraz FURIĄ Female był Mirage. Polki rozpoczęły grę po stronie broniącej w sposób imponujący, bowiem wygrały cztery pierwsze rundy, co już na początku dało im przewagę 4:0. Chwilę później powiększyły swoje prowadzenie 6:0, ale w pewnym momencie zawodniczki FURII Female wygrały pierwszą rundę, a potem kolejne, więc z przewagi, którą na początku meczu wypracowały sobie polskie zawodniczki, nie pozostało zupełnie nic, 6:5. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla Natus Vincere Javelins.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęły Brazylijki. Gabriela „Gabi” Maldonado i jej koleżanki wygrały rundę pistoletową i kolejną, co dało im prowadzenie w meczu 9:8, chociaż nie na długo, bo Danuta „Danuu” Grajkowska i jej koleżanki starały się przeciwstawić oponentkom, a to przyniosło rezultaty, bo wyszły na trzy rundy prowadzenia 12:9, więc miały ten komfort rund. Jednak później to FURIA Female ponownie doszła do głosu, wygrywając swoje rundy i z przewagi, którą miały Polki, nie pozostało już nic, 12:11. Końcówka meczu należała do Brazylijek, które wygrywały swoje rundy. W rezultacie Natus Vincere Javelins przegrało z FURIĄ Female wynikiem 13:16.

Transmisja ESL Impact Valencia 2022 z polskim komentarzem dostępna na kanale ESL.TV Polska.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułNatus Vincere Javelins w półfinale ESL Impact Valencia 2022!
Następny artykułk1to zagra na Intel Extreme Masters Cologne 2022
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj