fbpx
Strona głównaPcMod.plInformacja prasowaVMWare udostępniło Workstation Pro i Fusion Pro na darmowej licencji

VMWare udostępniło Workstation Pro i Fusion Pro na darmowej licencji

VMWare udostępniło Workstation Pro i Fusion Pro całkowicie za darmo do własnego użytku. Wystarczy się zarejestrować na stronie i pobrać aplikacje ze strony support.broadcom.com.

Jest to ciekawe posunięcie z racji przejęcia w listopadzie 2023 roku VMWare przez Broadcom. Od razu po tym ruchu nowy właściciel ogłosił zbycie działu End-User Computing (EUC), zakończenie licencjonowania wieczystego i zaprzestanie oferowania bezpłatnego hiperwizora vSphere (ESXi).

Fusion Pro i Workstation Pro będą miały dwa modele licencyjne: darmowy do użytku prywatnego oraz komercyjna subskrypcja dla aplikacji Pro. To użytkownik będzie decydował, jakiej licencji na dany moment potrzebuje.

Ten ruch spowodował także zakończenie sprzedaży dla aplikacji Workstation Player i Fusion Player. Dla osób, które posiadały wymienione produkty, Broadcom przygotowało odpowiednie instrukcje aktualizacyjne.

Broadcom napisał także, że dzięki powyższemu krokowi uproszczono zakup oprogramowania, eliminując ponad 40 różnych SKU.

Źródło: blogs.vmware.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać