Strona głównaPcMod.plNewsyMSI MAG CORELIQUID K240 - chłodzenie wodne z ARGB

MSI MAG CORELIQUID K240 – chłodzenie wodne z ARGB

MSI wprowadziło do sprzedaży kompaktowy zestaw chłodzenia cieczą – MSI MAG CORELIQUID K240. Nowy członek rodziny to rozwiązanie klasy Premium, gdzie konstrukcja wywodzi się wprost od Aseteka. Całość ma gwarantować schłodzenie nawet najmocniejszych procesorów od AMD i Intela. Konstrukcję wzbogacono o podświetlenie ARGB LED i 2,4-calowy ekran LCD.

Chłodnica MSI MAG CORELIQUID K240 wyposażona została w dwa 120 mm wentylatory TORX 4.0 firmy MSI. Każdy z nich wyposażony jest w łopatki połączone ze sobą zewnętrznym pierścieniem. W ten sposób działają one razem wspólnie tak, jakby stanowiły jeden element. Ich prędkość obrotowa ustalona została w przedziale 0 – 2000 obrotów na minutę. Przepływ powietrza przy takich parametrach wynosi 77,4 CFM, a maksymalna głośność to 39,9 dBA.

MSI MAG CORELIQUID K240

Przejdźmy teraz do blokopompki, w której zastosowano ciekawe rozwiązania. Główny moduł oparto na konstrukcji 7. generacji od Aseteka. Stąd wychodzą gumowe węże w oplocie o długości 400 milimetrów. Dodatkowo producent zastosował specjalną kopułę, w której umieścił 60-mm wentylator MSI TORX 3.0. Jego zadaniem jest schładzanie sekcji zasilania płyty głównej.

Na górze kopuły umieszczono ekran LCD o przekątnej 2,4 cala. Urządzenie jest w stanie wyświetlać logo producenta, dowolny tekst, obrazki lub informacje o temperaturze procesora czy jego taktowaniach.

Cena chłodzenia MSI MAG CORELIQUID K240 nie jest niska. Na zagranicznych portalach widzieliśmy urządzenia za nawet 200 funtów.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać