fbpx
Strona głównaPcMod.plArtykułyModecom Volcano Lanparty RGB BT - bezprzewodowa klawiatura w formacie 65%

Modecom Volcano Lanparty RGB BT – bezprzewodowa klawiatura w formacie 65%

Dzięki uprzejmości jednego z największych polskich producentów części i akcesoriów komputerowych – firmy Modecom miałam przyjemność przetestować ich najnowszą bezprzewodową klawiaturę w formacie 65% z RGB, czyli Modecom Volcano Lanparty RGB BT. Przez intensywne dwa tygodnie testów grałam w gry oraz pisałam dużo tekstów. Jak sprawdziło się maleństwo od Modecom? Zapraszam do przeczytania recenzji.

Rozpakowanie klawiatury

Producent naprawdę postarał się o dobre zapakowanie. Klawiatura Modecom Volcano Lanparty RGB BT przychodzi do nas w ładnym, czerwonym pudełku, na którym możemy przeczytać podstawowe cechy i funkcje produktu. Ma błyszcząco – matowe wykończenie więc na pewno nie przejdziemy obok niego obojętnie, gdy będzie zaprezentowane na sklepowej półce. Aby dostać się do środka, należy przeciąć dwie plomby i wysunąć kartonik – cały czerwony z białym logiem Modecoma. Dodatkowo klawiatura jest zapakowana w miły plastikowy woreczek, a brzegi pudełka wypełnione kartonikami więc nie ma obaw, że coś jej się stanie w czasie transportu.

W zestawie poza klawiaturą otrzymujemy:

 • Kabel typu C o długości 180 cm, służący do podłączenia naszej klawiatury do komputera, jest zabezpieczony rzepem, który na pewno ułatwi nam transport,
 • Narzędzie do ściągania keycapsów,
 • Podziękowanie od firmy Modecom za zakup produktu,
 • Skróconą instrukcje obsługi.

Nie miałam wcześniej do czynienia z klawiaturą typu 65%. Byłam zaskoczona, że może być tak mała. Nie byłam też pewna czy będę w stanie przyzwyczaić się do tego formatu. Gdy wzięłam ją do ręki, zauważyłam wiele zalet posiadania tak zgrabnej klawiatury. Stwierdzałam, że będę mogła ją zabrać ze sobą, gdzie tylko chcę, ponieważ zmieści się do nawet średniej wielkości damskiej torebki. Dodatkowo przypadł mi do gustu jej design – klawiatura ma bardzo stonowany wygląd, co mi akurat się podoba. Jeśli ktoś posiada małe biurko, to zastosowanie jej może zaoszczędzić dużo miejsca i poprawić ogólny odbiór całego stanowiska.

Budowa i jakość materiałów

Wymiary Modecom Volcano Lanparty RGB BT to 310 x 102 x 39 mm. Klawiaturę można nazwać zatem lekkim grubaskiem – ma to swoje plusy w postaci wytrzymałości oraz stabilności konstrukcji. Waga natomiast to zaledwie (jak na klawiaturę mechaniczną) 594 g. Klawiatura została w całości wykonana z dobrej jakości tworzywa sztucznego – powierzchnia nie palcuje się i jest miła w dotyku.

 

Po bokach klawiatury możemy ujrzeć delikatnie nakreślone przetłoczenia, a na dolnej krawędzi napis VOLCANO. Na górnej krawędzi port USB typu C został umieszczony centralnie – to tu wpinamy kabel dołączony w zestawie. Swoją drogą został dobrze wykonany. Opleciony miłym w dotyku oplotem, końcówki są pozłacane, a same wtyczki ociosano na miły zaokrąglony kształt. Po odwróceniu klawiatury na plecki możemy ujrzeć cztery nóżki antypoślizgowe – spełniają całkiem dobrze swoje zadanie, a klawiaturę ciężko jest przesunąć po biurku. Nie możemy regulować tu kąta nachylenia, ponieważ nie mamy na spodzie żadnych ruchomych elementów. Podkreślam jednak fakt, że klawiatura ma naturalnie pochylony kształt i dodatkowe zwiększenie kąta nachylenia powodowałoby sytuacje, gdzie nasze dłonie przybierałyby nienaturalny kształt i korzystanie z niej, nie byłoby wygodne. Ważnym elementem jest mały przełącznik – w pozycji ON uruchamiamy klawiaturę w trybie bezprzewodowym. W pozycji OFF natomiast musi pozostać jeśli chcemy połączyć klawiaturę za pomocą przewodu.

Keycapsy zostały wykonane w technologii double-injection – ten typ nasadek klawiszy jest wytwarzany, gdy dwie warstwy plastiku są formowane ze sobą. Dzięki temu mamy gwarancje, że klawisze po dłuższym czasie nie wytrą się i czcionka nadal będzie idealnie czytelna.

Pod keycapsami kryją się przełączniki firmy Gateron o kolorze żółtym. Mówiąc krótko – zastosowanie ich to strzał w dziesiątkę. Mają charakter liniowy do ich aktywacji potrzeba jest siła 50 cN i możemy je wcisnąć na głębokość 4 mm, aktywacja następuje w połowie tej drogi. Są bardzo ciche, a więc nie obudzimy nikogo za pomocą klawiatury podczas nocnych posiedzeń przed komputerem. Ich deklarowana żywotność to 50 mln kliknięć. Najbardziej przypominają mi Cherry MX Red, jednak odnoszę wrażenie, że  Gaterony działają od nich jeszcze płynniej. Mają bardzo przyjemny dźwięk, a stabilizatory Spacji, Entera i Shifta zostały fabrycznie nasmarowane, dzięki czemu klawiatura działa jeszcze ciszej i zadowala uszy użytkownika.

Modecom Volcano Lanparty BT RGB bardzo ładnie prezentuje się na biurku szczególnie, gdy korzystamy z opcji połączenia bezprzewodowego. Możemy dzięki niej uzyskać czysty wygląd, nie zaburzając porządku zbędnym okablowaniem. Przyciąga uwagę, ale jednak nie krzyczy swoją obecnością dzięki stonowanym wzornictwie. Na zdjęciach możecie zobaczyć porównanie z klawiaturą pełnowymiarową HyperX Alloy

Oprogramowanie

Do dyspozycji mamy również dedykowane oprogramowanie, które rozszerza możliwości klawiatury. Możemy pobrać je ze strony Modecom pod zakładką Wsparcie > Centrum Pobierania. Niestety, aby skorzystać z oprogramowania, klawiatura musi być podłączona przewodowo z urządzeniem. Sterowniki występują tylko w angielskiej wersji, natomiast dodatkową opcją jest zmiana koloru czcionki w oprogramowaniu na dowolny.

Modecom Volcano Lanparty RGB BT

Interfejs jest prosty i intuicyjny. W Lewym górnym rogu znajduje się przycisk do zmiany profili. U Góry mamy do wyboru cztery zakładki:

 • Customize – W tym miejscu możemy przypisać dowolną funkcję do dowolnego przycisku klawiatury.Modecom Volcano Lanparty RGB BT
 • Lighting – Jak sama nazwa wskazuje, możemy tu edytować podświetlenie klawiatury.Modecom Volcano Lanparty RGB BT

Do wyboru z listy rozwijanej mamy 20 efektów gdzie w jednym z nich (UserDefine) możemy samodzielnie przypisać kolory do danych przycisków.  Obok znajduje się przycisk do całkowitego wyłączenia podświetlenia. Poniżej możemy dostosować kolory, kierunek działania iluminacji, jej prędkość i intensywność.

 • Gaming Mode – W tej zakładce możemy uruchomić tryb Game Mode. Daje nam on możliwość wyłączenia uciążliwych skrótów klawiaturowych podczas rozgrywki.Modecom Volcano Lanparty RGB BT
 • Macro – tu możemy skonfigurować własne makra.Modecom Volcano Lanparty RGB BT

Podświetlenie RGB

Pełne podświetlenie RGB jest niewątpliwą zaletą Modecom Volcano Lanparty RGB BT. Mamy tu duże możliwości ustawień i ładnie się prezentuje. W mojej opinii mogło by być trochę bardziej intensywne, jednak można to rozumieć, że producent chciał maksymalnie wydłużyć czas pracy na baterii.

Modecom Volcano Lanparty RGB BT

Komfort użytkowania

Z klawiatury Modecom Volcano Lanparty RGB BT korzystało mi się naprawdę wygodnie. Dobrze sprawdziła się w pisaniu jak również w grach. Dzięki jej małym gabarytom mogłam wygodnie rozłożyć ramiona w przeciwieństwie do klawiatury o 100% wymiarach. Przełączniki Gateron działają płynnie i przyjemnie, a wprowadzanie kolejnych linijek tekstu to sama przyjemność.

Do gustu przypadły mi również bezprzewodowe funkcje klawiatury. Mogłam uwolnić się od kabli i bez problemu połączyć się z telewizorem, smartfonem czy tabletem. Zasięg do 4m był dla mnie wystarczający. Musimy jednak pamiętać, że urządzenie, z którym chcielibyśmy sparować Volcano musi być wyposażone w technologii bluetooth. Ma ją większość urządzeń i laptopów oraz nowsze płyty główne. Jeśli wasze urządzenie nie obsługuje technologii bluetooth, będziecie musieli się zaopatrzyć w adapter, jednak nie jest to duży koszt. Warto wspomnieć, że czas pracy na akumulatorze przy pełnym podświetleniu wynosi około 8 godzin. Jeśli będziemy korzystać z klawiatury, bez włączonego podświetlenia, wynik ten wydłuża się do nawet 60 godzin.

Klawiatura ma wiele predefiniowanych skrótów klawiszowych z wykorzystaniem klawisza Fn co dodatkowo zwiesza komfort użytkowania mimo tak małych rozmiarów.

Moja opinia na temat klawiatury Modecom Volcano Lanparty RGB BT

Podsumowując, w obecnej cenie 269,00 zł klawiatura Modecom Volcano Lanparty RGB BT jest bezkonkurencyjna w swojej klasie. Dostajemy bardzo dobrze wykonany produkt wyposażony w płynne liniowe przełączniki Gateron Yellow, pełne podświetlenie RGB z dużymi możliwościami konfiguracji oraz bezprzewodową łączność bluetooth 5.1. Ciężko było mi znaleźć słabe strony Modecom Volcano Lanparty RGB BT. Jeśli macie chęć zakupu klawiatury w formacie 65% to jest to naprawdę ciekawa opcja.

Zalety:

 • Ładny i stonowany design.
 • Dobra jakość wykonania i zastosowanych materiałów.
 • Przełączniki liniowe Gateron Yellow działają bardzo płynnie i cicho.
 • Dwa tryby łączności – przewodowy i bluetooth z opcją zmiany urządzeń w locie.
 • Rozbudowane oprogramowanie.
 • Duża możliwość personalizacji podświetlenia.
 • Długi czas pracy na baterii (8 godzin na pełnym podświetleniu).
 • Bardzo dobra cena na tle konkurencji.

Wady:

 • Brak nadajnika bluetooth w zestawie.

Za wypożyczenie sprzętu dziękujemy firmie Modecom. Dodatkowo serdecznie zapraszamy do grupy VOLCANO Gaming na Facebooku, gdzie pojawiają się regularne informacje o sprzęcie.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Warto przeczytać