fbpx
Strona głównaPcMod.plArtykułyKlawiatura HyperX Alloy Elite 2 - recenzja klawiatury z RGB

Klawiatura HyperX Alloy Elite 2 – recenzja klawiatury z RGB

Dzięki uprzejmości firmy HyperX otrzymałem do testów klawiaturę mechaniczną HyperX Alloy Elite 2, która moim zdaniem jest jedną z lepszych, które miałem do tej pory. Jest to wytrzymała i kompaktowa klawiatura z niestandardowymi przełącznikami mechanicznymi HyperX. Do tego dochodzą podświetlane klawisze z widocznymi diodami LED oraz korpus wykonany z aluminium.

Opakowanie klawiatury

Klawiaturę otrzymałem w szczelnym pudełku w kolorach biało-czerwonych. Ma ono nieduże wymiary, a na opakowaniu widzimy zdjęcie sprzętu, logo firmy oraz informacje dotyczące tego, z czym kompatybilna jest klawiatura.

HyperX Alloy Elite 2

Na przodzie opakowania znajdziemy klawiaturę oraz z jakimi urządzeniami jest kompatybilna. Z tyłu pudełka znajduje się natomiast szczegółowa budowa urządzenia, a także informacje w różnych językach, co znajduje się w środku.

HyperX Alloy Elite 2

Kiedy otworzyłem opakowanie, zobaczyłem bardzo szczelnie zapakowaną klawiaturę. Szczególną uwagę zwróciłem na to, że nie jest „luźna” w opakowaniu.

Budowa klawiatury HyperX Alloy Elite 2

Klawiatura HyperX Alloy Elite 2 jest klawiaturą mechaniczną, wykonaną z metalu w kolorze czarnym. Wspomniane tworzywo wykorzystuje się m.in. w lotnictwie. Kiedy ją unosiłem, czułem ciężar, ale nie przeszkadzało mi to. Dzięki temu urządzenie nie przesuwa się i jest stabilne na biurku.

Wymiary klawiatury wynoszą: 444 x 174 x 37 mm (długość x szerokość x wysokość), a waga to 1530 gramy. Wyposażona została w jeden, grubszy kabel USB typu C. Przewód ma dobrej jakości oplot, a jego długość wynosi 1.8 metra. Na końcu znajduje się USB Typu A.

HyperX Alloy Elite 2

Czas na klawisze, a każdy z nich to autorska konstrukcja HyperX Red. Są to przełączniki liniowe, co oznacza że kiedy naciskamy klawisz, to jego ścieżka jest linią prostą. Nie mamy tutaj wyczuwalnego punktu „załapania”, jaki cechuje inne rodzaje przełączników. Dużym udogodnieniem w stosunku do Hyper Aqua czy Blue jest automatyczne wykrywanie powtórnego naciśnięcia klawisza bez konieczności powrotu przez punkt „załapania”. Użytkownik zyskuje dzięki temu cenną szybkość i możliwość szybkiego naciskania tego samego klawisza dwu- lub trzykrotnie.

Multimedia

Na klawiaturze mamy oczywiście różnego rodzaju przyciski do multimediów. Po lewej stronie znajdują się: sterowanie podświetleniem oraz blokada klawisza Windows. Po prawej natomiast: poprzedni utwór, odtwarzaj/pauza, następny utwór, wycisz. Ostatni przycisk to pokrętło do regulacji głośności – super pomysł 🙂

Podświetlenie RGB

Warto nadmienić, że każdy klawisz HyperX Red wyposażono w niezależne diody LED. Zapewnia to większą jasność podświetlenia RGB i bardziej wyraziste kolory. Wstępnie zainstalowane przezroczyste nakładki na klawisze ABS pudding zapewniają lepsze podświetlenie w porównaniu do nieprzezroczystych nakładek na klawisze.

Kiedy podłączyłem klawiaturę do komputera, pojawiły się bardzo ładne efekty świetlne. Nie ma tutaj przeważającej części danego koloru: niebieski, fioletowy, różowy, jasnozielony. Podświetlenie rozmieszczone jest na całej klawiaturze od lewej do prawej strony.

Oprogramowanie HyperX NGenuity

Jest to nic innego, jak oprogramowanie które możemy sobie dostosować pod produkty HyperX do użytku własnego. Oprogramowanie spełnia następujące funkcje:

 • konfigurowanie podświetlenia i efektów,
 • tworzenie i zapisywanie makr oraz powiązań klawiszy,
 • dostosowywanie czułości myszy (DPI),
 • biblioteka ustawień profilowych,
 • dostosowywanie klawiatury w trybie gry.

Jak wyszły testy klawiatury?

Klawiaturę HyperX Alloy Elite 2 testowałem głównie w grze Counter-Strike: Global Offensive. Podczas samej rozgrywki grało mi się bardzo dobrze, komfortowo. Natomiast, jeśli chodzi o pisanie na klawiaturze, pisze się bardzo dobrze.

Klawiaturę HyperX Aloy Elite 2 testowałem przez ponad miesiąc i w tym czasie, zdołałem się dokładnie zapoznać z wadami oraz zaletami. Na plus zasługuje wytrzymała konstrukcja klawiatury. Do tego dołączone wielostrefowe podświetlenie pozwala na sporo konfiguracji. Duży plus dla producenta za brak konieczności dodatkowego oprogramowania.

Z minusów, jak dla mnie to małe zastosowanie przy codziennym graniu. Uważam, że klawiatura jak najbardziej nadaje się do grania, jak i do pracy biurowej, tak więc jest to sprzęt o możliwościach wielofunkcyjnych.

Zalety:

 • Wytrzymała konstrukcja klawiatury z aluminium
 • Wielostrefowe podświetlenie RGB LED
 • Dodatkowe klawisze multimedialne
 • Wbudowane profile podświetlenia
 • Trzystopniowa regulacja nachylenia położenia
 • Przełączniki liniowe HyperX Red

Wady:

 • Brak podkładki pod nadgarstki

Za wypożyczenie sprzętu dziękujemy firmie HyperX Polska.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

Warto przeczytać