corsair k100 rgb 13
corsair k100 rgb 13

1 października 2020 roku CORSAIR wprowadził do sprzedaży nową klawiaturę gamingową – Corsair K100 RGB. Wyposażono ją w przełączniki optyczno-mechaniczne CORSAIR OPX, które oferują użytkownikom punkt aktywacji 1 mm, siłę operacyjną nacisku 45 g oraz gwarancję wytrzymałości aż do 150 milionów naciśnięć (do 100M dla MX SPEED). Klawiatura oferuje technologię CORSAIR AXON Hyper-Processing, która zapewnia częstotliwość raportowania i skanowania klawiszy do 4 000 Hz.

AXON dba o to, aby każde naciśnięcie klawisza dotarło do komputera. Co ciekawe, mowa tutaj jednakowo o klawiszach optyczno-mechanicznych CORSAIR OPX, jak i mechanicznych CHERRY MX SPEED Silver.

Jak wygląda nasza klawiatura?

Konstrukcja klawiatury Corsair K100 RGB składa się z nowej, ulepszonej ramy ze stopu oraz efektownego opakowania o konstrukcji ze szczotkowanego aluminium.

Wszystkie klawisze wyposażono w podświetlenie RGB. Boki i górna część klawiatury mają 44-strefowe podświetlenie RGB LightEdge umożliwiające stworzenie wyszukanych efektów świetlnych. Prócz tego mamy również klawisze PBT Double-Shot, które zostały uformowane w dwóch cyklach PBT o grubości 1,5 mm. Odznaczają się wysoką trwałością i odpornością na ścieranie oraz zachowujące połysk przez wiele lat. Gracze na pewno pochwalą dodatkowy zestaw klawiszy MOBA/FPS, którymi można zastąpić standardowe nakładki.

Kolejną nowością w klawiaturze jest wielofunkcyjne pokrętło iCUE. Umożliwia wygodne sterowanie podświetleniem i multimediami lub może stanowić dodatkowy regulator w grach i aplikacjach kreatywnych.

Oprogramowanie

Oprogramowanie CORSAIR iCUE poszerza możliwości CORSAIR K100 RGB. Możemy ustawić sześć specjalnych klawiszy makr z funkcją ich mapowania lub tworzenia makr. Dodatkowe klawisze są kompatybilne z oprogramowaniem Elgato Stream Deck, co umożliwia wykonywanie zaawansowanych poleceń streamingowych za pomocą naciśnięcia jednego klawisza. Jest także funkcja sterowania pokrętłem iCUE dla streamera lub YouTubera.

Charakterystyka klawiatury:

  • specjalne klawisze multimedialne i charakterystyczne aluminiowe pokrętło głośności CORSAIR pozwalają na wygodne sterowanie multimediami
  • odłączana podpórka pod dłonie ze sztucznej skóry o miękkiej fakturze z amortyzacją z miękkiej pianki zapamiętującej
  • przelotowy port USB umożliwia na podłączenie dodatkowego urządzenia do klawiatury lub wygodne zasilanie ekranu dotykowego iCUE NEXUS
  • Wbudowana pamięć 8 MB pozwala na przechowywanie do 200 profili z niestandardowymi makrami, ustawieniami i nawet 20 warstwami podświetlenia RGB

Dostępność, ceny i gwarancja CORSAIR K100 RGB

Klawiatura Corsair K100 RGB jest już dostępna w sprzedaży w europejskim sklepie internetowym firmy CORSAIR. Do Polski premierowy produkt trafi najpóźniej do połowy października br. w sugerowanej cenie detaliczne 1 079 PLN. Sprzęt kalifornijskiego producenta jest objęty dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firmy CORSAIR.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOcorsair.com
Poprzedni artykułWisła Kraków zwyciężyła i umocniła się na pierwszym miejscu w grupie. Podsumowanie kolejnej kolejki ESL Mistrzostw Polski.
Następny artykułBIOSTAR udostępnia listę płyt głównych zgodnych ze StoreMI
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.