Poznaliśmy pierwszy zespół, który odpadł z dalszej rywalizacji w amerykańskich finałach BLAST Premier Spring 2020

1
71
nitr0 liquid 1
nitr0 liquid 1

Za nami 3 pierwsze dni amerykańskich finałów BLAST Premier Spring. Dotychczas mogliśmy oglądać 3 spotkania i myślę, że nikt się nie rozczarował. Nie zabrakło emocji czy niespodzianek, a z rozgrywek odpadł Team Liquid. 

MIBR 2:0 FURIA

Pierwszym spotkaniem BLAST Premier jakie mogliśmy oglądać były brazylijskie derby pomiędzy FURIĄ, a MIBR, które zapowiedziałem w innym tekście. Wszyscy spodziewali się zwycięstwa FURII, która była w miarę oczywistym faworytem. Tak się jednak nie stało i ekipa Epitacio “TACO” de Melo nie oddała nawet jednej mapy, pokonując swoich rywali 2:0. Najpierw zwyciężyli 16:14 na Inferno, a następnie odnieśli sukces na Vertigo wynikiem 16:9. 

Evil Geniuses 2:1 Liquid

Drugą konfrontacją była rywalizacja dwóch amerykańskich ekip. Obu jakby nie patrzeć będących w bardzo nierównej formie. Mecz zaczął się od wyboru Evil Geniuses – mapy Nuke. Jak potem się okazało niezbyt trafionego, ponieważ ich przeciwnicy zaprezentowali się dużo lepiej zwyciężając 16:7. Przyszła pora na Dust 2 i sytuację analogiczną do pierwszego przypadku. Sukces odniosła drużyna, która tej mapy nie wybierała. Tym razem to zespół Tsvetelina “Cerq” Dimitrova pokazał się z lepszej strony i wygrał wynikiem 16:8. Wtedy przyszedł czas na decydującą mapę, czyli Inferno. Tam drużyna Evil Geniuses pokazała, że jest w stanie pójść za ciosem i zwyciężyć 16:6. Tym samym zepchnęli oni Liquid do dolnej drabinki, gdzie czekała już FURIA.

FURIA 2:1 Liquid

Decydujące o losach obu drużyn spotkanie dolnej drabinki, okazało się być dość wyrównane. Rywalizacja zaczęła się od Vertigo i świetnego występu jednego z Brazylijczyków przypieczętowanego zwycięstwem 16:10. Yuri “yuurih” Santos, bo to właśnie o nim mowa, popisał się świetną formą zdobywając 29 zabójstw i notując rating wysokości 1.72. Wtedy przyszła pora na Nuke i skuteczną odpowiedź Liquid, w postaci dobrej gry i sukcesu 16:10. Decydującą mapą był Mirage, który ostatecznie trafił na konto FURII. Tym samym, Brazylijczycy zagrają w finale dolnej drabinki, natomiast Amerykanie zakończyli swoją przygodę z rozgrywkami. 

Wszystkie spotkania turnieju możemy oglądać na oficjalnym kanale za pośrednictwem platformy twitch.tv

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułID-Cooling IS-47K – niskoprofilowe chłodzenie procesorów dla mini-ITX
Następny artykułNatus Vincere ponownie zwycięskie, Team Vitality również wygrywa. Kolejny dzień BLAST Premier Spring 2020 za nami

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj