Kobiece drużyny w Counter-Strike: Global Offensive zagrają w Katowicach podczas Intel Challenge!

0
133

Kobiece drużyny w Counter-Strike: Global Offensive zagrają w Katowicach podczas piątej edycji Intel Challenge.

ESL, Intel oraz AnyKey potwierdziły informacje, że w dniach od 28 lutego do 2 marca 2019 roku w Katowicach podczas Intel Extreme Masters Katowice 2019 Major odbędzie się turniej Intel Challenge, w którym to zagrają kobiece drużyny w Counter-Strike: Global Offensive. W turnieju zagra osiem zespołów kobiecych, dodatkowo w puli nagród jest 200 000 zł.

Początki turnieju w 2015 roku

Pierwszy turniej z udziałem kobiecych drużyn w Counter-Strike’a odbył się w 2015 roku. ESL, Intel oraz AnyKey, to firmy które dały możliwość udziału paniom z najlepszych drużyn w grze Counter-Strike’a, żeby mogły grać na wysokim poziomie.

Zaproszenie dostał zespół Team Dignitas, który w 2018 roku wygrał Intel Challenge. Team Dignitas ma zapewniony udział już w fazie grupowej, która odbędzie się 28 lutego.

Terminarz kwalifikacji:

  • 25 stycznia – kwalifikacje EU #1 – 1 slot
  • 28 stycznia – kwalifikacje EU #2 – 1 slot
  • 30 stycznia – kwalifikacje EU #3 – 1 slot
  • 2 lutego – kwalifikacje EU #4 – 1 slot

 

  • 25 stycznia – kwalifikacje Azja – 1 slot
  • 26 stycznia – kwalifikacje Ameryka Północna – 1 slot
  • 27 stycznia – kwalifikacje Ameryka Południowa – 1 slot

Komentarz Michała Blicharza – Wiceprezesa ESL

“W świecie, w którym każdy może wziąć udział w turniejach ESL, uważamy, że nie ma powodów, dla których kobieta nie powinna być mistrzynią w największych turniejach” – powiedział Michał Blicharz, Vice President Pro Gaming, w ESL.  “Wraz z firmą Intel stworzyliśmy Intel Challenge, aby pomóc promować godne do naśladowania wzorce kobiet w esporcie z nadzieją, że zainspiruje to nowe zawodniczki do podejmowania wyzwań i prób sięgnięcia po najwyższe tytuły na świecie”

Komentarze innych osób

“Esport i gry łączą ludzi na całym świecie w sposób, który wcześniej nie był możliwy. Firma Intel jest zaangażowana w dostarczanie światowej klasy doświadczeń związanych z esportem, co obejmuje także wspieranie ważnych naszym zdaniem inicjatyw takich jak Intel Challenge, których celem jest zachęcenie szerokiego grona odbiorców do rywalizacji esportowej” – powiedział John Bonini, VP of VR, Gaming and Esports w Intel.

“Intel Challenge to turniej, dzięki któremu mamy okazję pokazać zmagania najlepszych zawodniczek esportowych na świecie, rozgrywane na jednej z największych scen esportowych. Są one wzorem do naśladowania dla aspirujących zawodniczek, a ich rywalizacja wzbudza zawsze wiele emocji” – mówi Morgan Romine PhD, dyrektor ds. inicjatyw w AnyKey.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPalit GeForce RTX 2060 StormX i Palit GeForce RTX 2060 StormX OC
Następny artykułResident Evil 2 Remake – powraca słynny horror z 1998 roku
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.