Strona głównaPcMod.plNewsyIntel chce szybszego upowszechnienia się złącza Thunderbolt 3

Intel chce szybszego upowszechnienia się złącza Thunderbolt 3

Firma Intel poinformował, że udostępni pełną specyfikację portu Thunderbolt 3. Dodatkowo firma zrzeknie się wszelkich opłat z tytułu licencji. Celem jest jak najszybsze wprowadzenie na rynek i upowszechnienia się standardu Thunderbolt, który od 2009 roku w mozolnym tempie zdobywa rynek.

Prócz dwóch wcześniej wymienionych funkcji, w przyszłych procesorach Intela znajdzie się pełnoprawna obsługa tego złącza. Jak widzimy, firma jest bardzo zdeterminowana i chce ujednolicić cały rynek w ciągu kilku lat. Przypomina to sytuację ze złączem USB, które rozpowszechniło się na rynku w bardzo podobny sposób.

Thunderbolt charakteryzuje się poniższymi cechami:

  • prędkość 10 Gb/s, 20 Gb/s dla Thunderbolt 2 i 40 Gb/s dla Thunderbolt 2,
  • równoczesne połączenie z wieloma urządzeniami,
  • wiele protokołów,
  • równoczesny transfer w obydwie strony,
  • implementacja quality of service,

Złącze Thunderbolt powstało z połączenia DisplayPort i wyprowadzonej na zewnątrz magistrali PCI Express x4. Dodatkowo trzecia wersja jest w pełni kompatybilna ze standardem USB Typu C.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać