Strona głównaSprzętProcesory Intel Core 2 Duo z architekturą Conroe obchodzą 10 lat

Procesory Intel Core 2 Duo z architekturą Conroe obchodzą 10 lat

Firma Intel świętuje w tym miesiącu dziesięciolecie procesorów Core 2 Duo. Dokładnie 27 lipca 2006 roku na rynku zadebiutowały układy, oparte na rdzeniu Conroe. Jak wiele osób pamięta, w tamtym okresie dominację w kwestii wydajnościowej wiodła firma AMD ze swoimi jednostkami Athlon 64. Niestety, z tego też powodu ich ceny były dość wysokie. Firma Intel natomiast posiadała architekturę NetBurst, która mimo wysokich taktowań, okazywała się słaba.

Tamtego pamiętnego dnia zadebiutowało na rynku 5 jednostek:

  • Intel C2E X6800 – 2.93GHz i 4MB
  • Intel C2D E6700 – 2.66GHz i 4MB
  • Intel C2D E6600 – 2.40GHz – 4MB
  • Intel C2D E6400 – 2.13GHz – 2MB
  • Intel C2D E6300 – 1.86GHz – 2MB

Jako, że w tamtym okresie nasz portal jeszcze nie działał, to polecamy świetną recenzję serwisu PCLab.pl: Intel Core 2 Duo i Core 2 Extreme – test najnowszych procesorów. Imperium kontratakuje! Jeżeli spojrzeć na ceny z tamtego okresu, to było dość drogo, jak na ówczesne czasy i taniej dało radę kupić kartę graficzną ze średniego segmentu 🙂

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać