fbpx
Strona głównaPcMod.plInformacja prasowaINNO3D Gaming GeForce RTX 4060 Compact – karta graficzna mini-ITX

INNO3D Gaming GeForce RTX 4060 Compact – karta graficzna mini-ITX

Firma Inno3D wprowadziła do oferty kartę graficzną Inno3D Gaming GeForce RTX 4060 Compact. Model ten został oparty na rdzeniu AD107-400, czyli należącym do architektury Ada Lovelace. Jest to jedna z kilku kart graficznych z rodziny GeForce RTX 4060 w formacie mini-ITX.

Specyfikacja karty

Rdzeń został wyposażony w 3072 rdzeni CUDA, 96 jednostek teksturujących oraz 48 jednostki renderujące. Prócz tego mamy jeszcze 24 jednostki RT (obliczenia ray tracingu) oraz 96 jednostek Tensor (sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się). Taktowanie podstawowe rdzenia wynosi 1830 MHz, a w trybie Boost wzrasta do 2460 MHz.

Jeżeli chodzi o pamięć to znajdziemy 8 GB GDDR6 na 128-bitowej szynie danych. Taktowanie wynosi 17 GHz. Daje to przepustowość na poziomie 272 GB/s.

Taktowania rdzenia na karcie Inno3D Gaming GeForce RTX 4060 Compact wynoszą:

  • w trybie Podstawowym: około 1830 MHz.
  • w trybie Boost: do 2460 MHz.

Jak podaje producent, współczynnik TGP wynosi zaledwie 115 W, co oznacza, że mamy do czynienia z niezwykle energooszczędną kartą graficzną. Warto dodać, że na pokładzie znalazły się rdzenie Ray Tracing 3. generacji i rdzenie Tensor 4. generacji. Co więcej, GeForce RTX 4060 to najtańsza dostępna jednostka wspierająca coraz popularniejszą technikę upscalingu obrazu DLSS 3.0.

Budowa zewnętrzna i chłodzenie

Wymiary karty Inno3D Gaming GeForce RTX 4060 Compact wynoszą 155 x 122 x 39 mm i zajmuje dwa sloty. Do przesyłania danych wykorzystywana jest szyna w oparciu o standard PCI Express 4.0. Na śledziu znajdziemy wtyczki 3 x DisplayPort 1.4a orazHDMI 2.1.

Do chłodzenia wykorzystano dużych rozmiarów aluminiowy radiator, który styka się bezpośrednio z rdzeniem oraz sekcją zasilania. Zimne powietrze jest zasysane przez jeden wentylator o średnicy 90 mm. Ma to zagwarantować utrzymanie odpowiednich temperatur. Szkoda, że nie zrobiono aluminiowych finów oraz miedzianych rurek cieplnych, które lepiej odprowadzają ciepło.

Na tyle karty umieszczono metalową płytkę, która ma wzmacniać całą konstrukcję oraz odprowadzać nagromadzone ciepło.

Cena i dostępność karty Inno3D Gaming GeForce RTX 4060 Compact

Karta Inno3D Gaming GeForce RTX 4060 Compact jest dostępna w sprzedaży w cenie 1359 zł. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Źródło: www.inno3d.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać