Grzegorz “jedqr” Jędras: “Gra na IEM Katowice to dla nas ogromne wyróżnienie”

0
101
jedqr
jedqr
Przed najważniejszym turniejem w Polsce, kiedy Katowice stają się “polską stolicą e-sportu” – Intel Extreme Masters Katowice 2021 porozmawialiśmy z jednym z zawodników Wisły All in! Games Kraków – Grzegorz “jedqr” Jędrasem.

Michał Urban: Przed Wami rywalizacja w fazie Play-In do turnieju głównego Intel Extreme Masters Katowice 2021. Waszym pierwszym przeciwnikiem będzie Virtus.pro, które w ostatnim czasie gra rewelacyjnie. Jak się czujecie, jako jedyny, polski zespół który zagra w kwalifikacjach do polskiego turnieju?

Grzegorz “jedqr” Jędras: Gra na IEM Katowice to dla nas ogromne wyróżnienie. Co prawda całe rozgrywki odbywają się online, jednak z tyłu głowy nadal mamy to, że to jeden z najważniejszych turniejów w CS-owym kalendarzu. Teraz robimy wszystko, by już od pierwszego spotkania zaprezentować się jak najlepiej. 

Do składu dołączył nowy zawodnik, którym jest Krzysztof „Goofy” Górski. Jak prezentuje się Krzysiek w waszej drużynie?

Grzegorz “jedqr” Jędras: Goofy bardzo dobrze odnalazł się w systemie gry, który wykorzystujemy. Jego adaptacja do nowych ról przebiegła bardzo sprawnie, więc jesteśmy dobrej myśli. Przed nami oczywiście jeszcze dużo treningów i oficjalnych spotkań, by zgrać się do perfekcji, ale ogólnie rzecz biorąc cieszymy się z tego transferu.

Na pewno się domyślacie, że polscy kibice mają wobec was duże oczekiwania co do awansu do turnieju głównego. Od dłuższego czasu na polskim turnieju w Katowicach nie było żadnego zespołu reprezentującego nasz kraj. Czy to może wpłynąć na waszą grę?

Grzegorz “jedqr” Jędras: Gra na IEM Katowice jako jedyny rodzimy zespół to na pewno spore wyróżnienie. Nie czujemy jednak z tego powodu dodatkowej presji. Patrząc na listę drużyn, na pewno nie jesteśmy tą, którą zalicza się do faworytów do awansu do kolejnej fazy.

Po rywalizacji z Virtus.pro zagracie przeciwko którejś z drużyn z meczu pomiędzy Complexity Gaming/Ninjas In Pyjamas. Który, Twoim zdaniem, z tych rywali będzie dla Was najtrudniejszy?

Grzegorz “jedqr” Jędras: Na ten moment skupiamy się na tym, co przyniesie spotkanie z Virtus.pro. Nie da się przecież ukryć, że to bardzo wymagający rywal. Wolimy więc przechodzić z meczu na mecz i stawiać kolejne kroki.

Jak motywujecie się do gry w kwalifikacjach i jaka jest atmosfera w całym zespole?

Grzegorz “jedqr” Jędras: Atmosfera jest bardzo dobra, na co oczywiście ma też ogromny wpływ trwający obecnie bootcamp. Całe dnie spędzamy na przygotowaniach i wzajemnie wspieramy się w tym, by na IEM Katowice zaprezentować się jak najlepiej.

Jak Twoim zdaniem prezentuje się Intel Extreme Masters w Katowicach jako cały turniej? Jego organizacja?

Grzegorz “jedqr” Jędras: IEM Katowice przeszedł już do historii całego esportu. To najbardziej emocjonujący i prestiżowy turniej na całym świecie. Oczywiście nie zapominamy o rozgrywkach rangi Major, natomiast Katowicom towarzyszyła jak dotąd niespotykana aura.

Jesteście na bootcampie przed Intel Extreme Masters. Jak ocenisz wasze przygotowania do turnieju w Katowicach?

Grzegorz “jedqr” Jędras: Sam bootcamp odbywa się na krótko przed turniejem, więc czasu na przygotowania jest bardzo mało. Chcemy przygotować jak najszerszą pulę map, natomiast trzeba zdać sobie sprawę, że w tak krótkim okresie niemożliwym jest, by perfekcyjnie opracować wszystkie siedem map.

Jeśli chodzi o drugi mecz, czyli rywalizację pomiędzy Complexity oraz Ninjas In Pyjamas. Z kim wolałbyś zagrać? Co możesz powiedzieć o tym meczu?

Grzegorz “jedqr” Jędras: Szczerze mówiąc wolałbym, żebyśmy trafili na Ninjas in Pyjamas. W obecnej chwili compLexity to dużo bardziej ułożona drużyna. Szwedzi natomiast są słabsi indywidualnie, więc to naturalnie bardziej wygodny rywal.

Skupiacie się tylko na swoich treningach, czy również oglądacie mecze waszych rywali?

Grzegorz “jedqr” Jędras: Tak naprawdę skupiamy się na tym i na tym. Analiza jest przecież bardzo istotna. Podstawą jest jednak oczywiście gra naszego zespołu – nasze taktyki, komunikacja i tak dalej. Dopiero potem można myśleć o tym, co przygotują nasi rywale.

Jak ocenisz grę waszych pierwszych przeciwników – Virtus.pro?

Grzegorz “jedqr” Jędras: Uważam, że gra Virtus.pro jest bardzo dobrze poukładana. Od przyjścia YEKINDARA w ich grze widać ogromny potencjał. Wydaje mi się, że ten skład ma potencjał na wbicie się do czołowej czwórki światowego rankingu.

Transmisja z polskim komentarzem na ESL_CSGO_PL.
Zapraszamy Naszych Czytelników na nasz specjalny dział na stronie redakcji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2021.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułCORSAIR MP600 PRO – premiera nowego dysku M.2 NVMe 4.0
Następny artykułolofmeister nie będzie dalej kontynuował gry w FaZe Clan!
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.