Fnatic zwycięża ESL Pro League. Za nami ostatni dzień rozgrywek.

3
49
48854634058 f3234b7492 o

Za nami ostatni dzień europejskiego ESL Pro League Season 11. W ramach meczu finałowego Fnatic podejmowało mousesports. Międzynarodowej ekipie nie udało się obronić tytułu, a najlepszym zawodnikiem okazał się 17-letni Szwed.

FNATIC 3:2 MOUSESPORTS

Overpass

Zdecydowanie lepiej w spotkanie weszli Szwedzi. Zespół fnatic wygrał pierwszą połowę, a następnie szybko doprowadził do stanu 15:6. Potem ich oponenci próbowali za wszelką cenę się wybronić i wygrali następne 5 rund. Ostatecznie to zawodnicy ze Skandynawii wyszli zwycięsko wygrywając 16:11.

Dust 2

Druga mapa to była szybka odpowiedź od ekipy “myszek“. David “frozen” Čerňanský wraz z kolegami – tak jak ich rywale na poprzedniej mapę – doprowadzili do wyniku 15:6. Oni jednak w odróżnieniu od ich przeciwników nie potrzebowali dużo czasu aby zakończyć konfrontację. Ostatecznie wygrali 16:7.

Vertigo

Trzecia mapa to był kolejny mocny cios od mousesports. Mimo, że ich drużyna przegrała połowę 8:7 to bardzo dobra gra po stronie terrorystów pozwoliła im zwyciężyć 16:11.

Nuke

Kiedy wydawało się już, że międzynarodowa drużyna zakończy całe spotkanie wygrywając Nuke, fnatic pokazało się z niesamowitej strony. Szwedzi wykorzystali wszystkie możliwe błędy ich oponentów i odnieśli sukces najpierw wygrywając połowę 14:1, a potem całą mapę 16:1.

Mirage

Decydująca mapa całego finału – Mirage – od początku była dość wyrównana, ponieważ pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7. Następnie mieliśmy stan 9:9, a potem było już tylko gorzej dla ekipy mouse. Fnatic rosło w siłę z każdą rundą i ostatecznie udało im się odnieść sukces 16:11.

Na zdecydowaną pochwalę zasługuje Ludvig “Brollan” Brolin, który był najjaśniejszą postacią meczu finałowego i nie tylko. Swoją świetną dyspozycją w wielu innych meczach tego turnieju zagwarantował sobie nagrodę MVP całych rozgrywek. Warto dodać, że to pierwsze takie osiągniecie w karierze młodego Szweda.

Najlepszym graczem przegranej drużyny był za to Robin “ropz” Kool – najlepszy zawodnik zeszłego sezonu ESL Pro League. 20-letni Estończyk zanotował statystyki na poziomie 92/74 (biorąc pod uwagę wszystkie mapy).

Zapraszam także do zapoznania się z innymi tekstami dotyczącymi tych rozgrywek aby zapoznać się z drogą obu ekip do finału. Ostatni tekst można znaleźć tutaj.

Wszystkie spotkania rozgrywek mogliśmy oglądać na polskim lub angielskim kanale za pośrednictwem platformy twitch.tv, gdzie możemy także trafić na retransmisję rozgrywek.