Fantasyexpo Cup – turniej kwalifikacyjny do BLAST Premier Showdown dla zespołów z Europy Zachodniej

2
65
Fantasyexpo-Cup
Fot. Fantasyexpo

Agencja gamingowa Fantasyexpo, jako oficjalny partner BLAST, przedstawia plany dotyczące rozwoju rozgrywek Fantasyexpo Cup dla regionu Europy Zachodniej, w którym znalazły się następujące państwa: Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Austria, Szwajcaria i Lichtenstein.

Tegoroczne rozgrywki z serii BLAST Premier jeszcze mocniej otwierają się na zespoły aspirujące do gry na najwyższym poziomie rywalizacji. BLAST kontynuuje i poszerza współpracę z wybranymi firmami partnerskimi, aby dać szansę zaistnieć drużynom niemalże z całego świata. Zadaniem wybranych partnerów turniejowych jest zorganizować wydarzenia będącę drogą kwalifikacyjną do tegorocznych przystanków BLAST Premier Showdown – zarówno wiosennego, jak i jesiennego, które są integralną częścią cyklu z pulą nagród wynoszącą $4.250.000.

Jednym z partnerów została agencja gamingowa Fantasyexpo, która zajmie się rozgrywkami dla regionu Europy Zachodniej, w którym znalazły się następujące kraje: Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Austria, Szwajcaria i Lichtenstein. Fantasyexpo współpracuje z BLAST od przeszło czterech lat. Przez cały ten okres obu podmiotom przyświeca zestaw tych samych celów – profesjonalizacja i rozwój ekosystemu esportowego. Po zorganizowaniu turnieju BLAST Rising w ubiegłym roku, polska spółka zyskała zaufanie międzynarodowego brandu i zajmie się stworzeniem rozgrywek dla jednego z najistotniejszych regionów na scenie Counter-Strike’a

Cieszymy się, że możemy ponownie współpracować z Fantasyexpo, mają udokumentowane doświadczenie w tworzeniu wspaniałych wydarzeń Counter-Strike i współpracy z najbardziej utalentowanymi drużynami w Europie Zachodniej. Naszą ambicją w 2021 roku jest uczynienie BLAST Premier najbardziej otwartą i dostępną serią turniejów na scenie. Współpracując z wiodącymi partnerami regionalnymi, takimi jak Fantasyexpo, jesteśmy w stanie to osiągnąć, ponieważ setki drużyn mają szansę wziąć udział w wiosennym pojedynku – komentuje Andrew Haworth, Commissioner for BLAST Premier

Z naszymi partnerami z BLAST znamy się już od czterech lat. Bardzo się cieszę, że wspólnie razem z nimi możemy bardzo pozytywnie wpłynąć na europejski rynek esportowy. Dzięki tej współpracy, lokalne ligi z rynków Polski, Niemiec, Francji, UK oraz Włoch będą miały szansę zaoferować swoim drużynom możliwość grania na poziomie globalnym. Dla Fantasyexpo dodatkowo jest to niesamowita szansa na kolejne doświadczenia z produktem na poziomie międzynarodowym -komentuje Krzysztof Stypułkowski, Co-Founder Fantasyexpo

W Fantasyexpo Cup weźmie udział łącznie osiem zespołów. W wiosennej edycji rozdano trzy zaproszenia, które trafiły w ręce zawodników mousesports i FunPlus Phoenix, ze względu na wysokie pozycje w rankingu HLTV, oraz do mistrzów Polskiej Ligi Esportowej –  MAD DOG’S PACT.

Fantasyexpo Cup
Fot. Fantasyexpo

Pozostałe pięć slotów zapełnią drużyny wyłonione z turniejów kwalifikacyjnych organizowanych w poszczególnych regionach, odbywające się w dniach 5-13 marca. Szczegóły kwalifikacji regionalnych:

Fantasyexpo Cup
Fot. Fantasyexpo

W dniach 19-20 marca przeprowadzone zostaną otwarte kwalifikacje ostatniej szansy, w których będą mogły zapisać się wszystkie drużyny z regionu Europy Zachodniej. Wyłonią one zespół, który sfinalizuje listę uczestników turnieju Fantasyexpo Cup.

Finalnie osiem zespołów powalczy o awans na BLAST Premier Showdown w dniach 23-25 marca. Najlepszy skład, który zgarnie miejsce we wiosennym Showdownie, otrzyma również $25.000 od marki BLAST w ramach idei wspierania zespołów spoza światowej czołówki. Oficjalna transmisja wydarzenia Fantasyexpo Cup odbędzie się na kanale BLAST TV. Relacje z poszczególnych turniejów kwalifikacyjnych będą odbywać się na kanałach twórców wybranych ze społeczności w poszczególnych regionach.

Więcej tekstów o turniejach z serii BLAST.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułniko w OG Esports?
Następny artykułENCE poznało swoich rywali w grupie na ESL Pro League
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.