Strona głównaPcMod.plE-SportPolskie drużyny European Development Championship Season 5

Polskie drużyny European Development Championship Season 5

18 sierpnia rozpocznie się faza grupowa kolejnej edycji turnieju European Development Championship. W rywalizacji udział weźmie 16 drużyn z całej Europy, a na liście uczestników znalazły się dwie polskie formacje – M1 EDEN oraz x-kom AGO. Wydarzenie organizowane jest przez Eden Esport oraz polską agencję gamingową Fantasyexpo.

Rozgrywki poprzedzone zostały dwoma turniejami kwalifikacyjnymi oraz fazą Wildcard, która wyłoniła dwóch pierwszych uczestników – Infinite oraz bankaPEPSI. Faza grupowa turnieju głównego odbędzie się w dniach 18-28 sierpnia, zaś rywalizacja w ramach fazy playoff wystartuje 2 września. Wielki finał zaplanowano na 5 września, a w puli nagród całego turnieju raz jeszcze znalazło się $30.000.

Pełna lista uczestników piątego sezonu wygląda następująco:

●     1WIN

●     100 PG

●     B8

●     K23

●     M1 EDEN

●     Budapest Five

●     Young Ninjas

●     AllStars

●     SKADE

●     Fiend

●     DBL Poney

●     Lyngby Vikings

●     x-kom AGO

●     LDLC OL

●     INFINITE

●     bankaPEPSI

 

 

European Development Championship
Fot. wiadomość prasowa

W turnieju zobaczymy dwie polskie formacje – M1 EDEN, które wywalczyło sobie miejsce w rozgrywkach, a także zaproszone x-kom AGO, które na ten moment jest jedynym reprezentantem polski uplasowanym w pierwszej trzydziestce rankingu HLTV. W rywalizacji udział wezmą także K23 oraz SKADE, czyli mistrzowie pierwszego i trzeciego sezonu European Development Championship.

Jest to piąta i zarazem ostatnia edycja cyklu rozgrywek European Development Championship. Łączna pula nagród wszystkich sezonów wyniosła $150.000, a zwycięzca każdego z nich otrzymał także możliwość odbycia bootcampu na Malcie.

Więcej informacji na temat innych turniejów European Development Chamiopinship.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

Warto przeczytać