fbpx
Strona głównaGamingGryCzy pójdzie na tym Crysis? Mija 10 lat od premiery

Czy pójdzie na tym Crysis? Mija 10 lat od premiery

Crysis świętuje właśnie 10 lecie swojej premiery. 16 listopada 2007 roku na świecie pojawia się pierwsza część słynnej trylogii, która zmieniła rynek gier komputerowych. Wtedy to pojawiło się słynne zapytanie: Czy pójdzie na tym Crysis? I nie powstało ono sobie od tak. Silnik gry został tak stworzony, że praktycznie żaden sprzęt w tamtym okresie nie był w stanie udźwignąć pełnych detali.

Przypomnijmy, że w 2007 roku na rynku dostępne były takie karty jak Radeon HD 3870 oraz GeForce GTX 8800 GTX. Do tego kilka miesięcy wcześniej premię miały jednostki Core 2 Extreme, aczkolwiek były one zbyt drogie dla wielu osób. Rozdzielczość 1680×1050 pikseli była wystarczająca, aby cały komputer zaczął się dławić.

Minęły lata, zanim na rynku zawitał sprzęt, mogący udźwignąć grę na wysokich detalach w rozdzielczości 1920×1080 pikseli z minimum 30 klatkami na sekundę. Dodatkowo studio Crytek zaprogramowało tak Crysisa, aby z biegiem czasu i nowszym sprzętem stawał się jeszcze ładniejszy.

Serwis tom’s HARDWARE z okazji rocznicy przeprowadził obszerny test z wykorzystaniem najwyższych modeli kart graficznych na przestrzeni 10 lat. Wybrano także trzy rozdzielczości: 1080p, 1440p oraz 4K. Wyniki są dość zaskakujące 🙂

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać