corsair icue h115i elite capellix 10
corsair icue h115i elite capellix 10

Corsair zaprezentował nowy układ chłodzenia AiO – Corsair iCUE H115i ELITE CAPELLIX. Model ten został wyposażony w aluminiową chłodnicę o długości 277 mm, z czego 240 mm zajmuje część chłodząca. Grubości konstrukcji wynosi 27 mm, natomiast wysokość 120 mm. Za nawiew odpowiadają dwa 120 mm wentylatory Corsair ML120 obracające się z maksymalną prędkością 2400 RPM. Przepływ powietrza wynosi do 75 CFM, ciśnienie to 4.2 mm-H2O, a maksymalny generowany hałas to 37 dB(A).

Podstawę układu chłodzenia stanowi wydajna pompka odśrodkowa. Przemieszcza ona chłodziwo z prędkością do 0,82 l/min, generując przy tym hałas o natężeniu poniżej 20 dBA. Blokopompka styka się bezpośrednio z procesorem miedzianą podstawą. We wnętrzu znajduje się specjalna miedziana płytka chłodząca o konstrukcji Split-Flow. Upakowano w niej gęsto aż 128 mikrofinów na cal, które szybko pochłaniają ciepło procesora.

Jak to jest z tym podświetleniem?

Blokopompka wyposażona jest również w 33 diody LED CAPELLIX. Unikalne diody są o 60% jaśniejsze i zużywają o 40% mniej energii niż zwykłe diody LED. Każdy wentylator ML RGB ma osiem indywidualnie adresowanych diod LED, co w sumie daje 49 diod LED w modelu Corsair iCUE H115i ELITE CAPELLIX.

Zaawansowana kontrola w Corsair iCUE H115i ELITE CAPELLIX

Chłodzenie wyposażono w całkowicie nowy kontroler CORSAIR iCUE Commander CORE. Umożliwia on pełną kontrolę podświetlenia, a także szybkości działania wentylatorów. Prócz tego układ może kontrolować do maksymalnie sześciu innych wentylatorów CORSAIR RGB przy użyciu modulacji szerokości impulsów.

Aplikacja iCUE pozwala dowolnie regulować prędkość wentylatorów i pompki, sterować podświetleniem RGB układu chłodzenia iCUE ELITE CAPELLIX i synchronizować go ze wszystkimi urządzeniami kompatybilnymi z iCUE.

Uproszczony montaż

Do każdego układu chłodzenia dołączony jest modułowy, beznarzędziowy uchwyt montażowy. Umożliwia to łatwe i szybkie mocowanie produktu na wszystkich nowoczesnych gniazdach procesorów Intel i AMD, w tym Intel LGA 1200/115x, AMD AM4 i AMD sTRX4.

Dostępność, gwarancja i ceny

Chłodzenie Corsair iCUE H115i ELITE CAPELLIX jest już dostępne w sprzedaży w europejskim sklepie internetowym firmy CORSAIR. Do Polski premierowy produkt powinien trafić już niedługo. Sugerowana cena detaliczna to 729 zł. Producent udziela 5-letniej gwarancji.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOcorsair.com
Poprzedni artykułG2 Esports i Heroic poza Intel Extreme Masters New York 2020: Online.
Następny artykułPremiera procesorów AMD Ryzen 5000 – jest zaskoczenie
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.