fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyChernobylite oficjalnie debiutuje na komputery osobiste

Chernobylite oficjalnie debiutuje na komputery osobiste

Wydawca All in! Games oraz niezależnie studio The Farm 51 ogłosili oficjalną premierę gry Chernobylite. Jest to produkcja typu science-fiction survival horror RPG, który rozgrywa się w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Cena gry wynosi obecnie $29.99/€29.99/£23.99 i jest dostępna na takich platformach, jak: GOG, Steam, czy Epic Games Store. Premiera wersji na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One została przewidziana na późne lato 2021.

Kim jest nasza postać?

W grze Chernobylite wcielamy się w postać Igora, fizyka i byłego pracownika czarnobylskiej elektrowni jądrowej powracającego po 30 latach do Prypeci. Chce on rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia narzeczonej. Jednak droga do celu nie będzie taka łatwa i stanie na niej wiele przeszkód: wrodzy żołnierze, inni stalkerzy ze strefy, ponadnaturalne stworzenia, czy nieprzyjazne środowisko.

Skradanie, przetrwanie i walka 

Przetrwanie w strefie Zony nie będzie łatwe ponieważ każdy dzień będzie stawiał przed Tobą nowe wyzwania w postaci towarzyszy, których będziesz sukcesywnie tracił oraz kurczących się zapasów. Unikaj zdekonspirowania eliminując przeciwników z ukrycia, albo walcz z nimi twarzą w twarz. Pamiętaj jednak, że niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem.

Budowanie bazy i wytwarzanie przedmiotów

Stwórz obóz, w którym będziesz planował swoje następne kroki i trasy kolejnych wypadów. Zrób dobry użytek z dostępnych warsztatów, aby tworzyć w nich sprytne gadżety, pułapki i broń oraz dostosowywać sprzęt do Twoich potrzeb.

Zarządzanie zasobami oraz ludźmi 

Twoi towarzysze to klucz zarówno do przetrwania jak i ukończenia przygody. Dlatego każdy dzień będzie wymagał od Ciebie rozważnego planowania oraz przydzielania zadań i dostępnych zasobów, poszczególnym członkom zespołu.

Nieliniowa fabuła i strategia w Chernobylite

Żadne przejście gry nie będzie takie samo jak poprzednie. Wybory, których dokonasz i to jak ukształtują one fabułę, zależy wyłącznie od Ciebie. Decyduj mądrze czy obdarzyć swoich towarzyszy zaufaniem czy też wręcz przeciwnie. Wykorzystuj zasoby do przetrwania lub badań. Angażuj się w otwarte konflikty, albo rób wszystko, żeby ich uniknąć. Przyszłość leży w Twoich rękach.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Piotr Bieńkowski
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

Warto przeczytać