fbpx
Strona głównaPcMod.plInformacja prasowaSterownik AMD Software Adrenalin Edition 24.1.1 z funkcją AFMF i Video Upscaling

Sterownik AMD Software Adrenalin Edition 24.1.1 z funkcją AFMF i Video Upscaling

Sterownik AMD Software Adrenalin Edition 24.1.1 wprowadza funkcję AMD Fluid Motion Frames, która umożliwia zwiększenie liczby generowanych klatek na sekundę w grze o 97%. Z nowej funkcji mają skorzystać posiadacze kart graficznych Radeon RX 6000, Radeon RX 7000 oraz procesorów APU Ryzen 8000G.

AMD Fluid Motion Frames zwiększal iczbę klatek

Firma AMD udostępniła sterownik AMD Software Adrenalin Edition 24.1.1, który wprowadza funkcję AMD Fluid Motion Frames (AFMF), pozwalającą zwiększyć liczbę FPS nawet o 97%. Ten wzrost jest możliwy, dzięki uruchomieniu generowania dodatkowych klatek w dowolnej grze DirectX 11 i 12 na poziomie sterownika AMD. AFMF można włączyć albo dla poszczególnej gry albo globalnie dla wszystkich. Można w tym celu użyć wygodnej opcji HYPR-RX, która pozwoli dodatkowo zwiększyć płynność dzięki zaaplikowaniu odpowiedniej funkcji w grze (FSR) albo sterowniku (Radeon Boost lub RSR).

AFMF jako globalny generator klatek może przydać się zarówno graczom korzystającym z zaawansowanych kart graficznych AMD Radeon RX 7000, jak i najnowszym procesorom AMD Ryzen 8000G, które wyposażone są w mocne zintegrowane układy graficzne AMD Radeon 700M. M.in. ten wątek rozwija najnowszy wpis na blogu AMD.

Nowe gry i sprzęt

Dodano wsparcie dla kart graficznych Radeon RX 7600 XT oraz procesorów Ryzen 8000G. Pojawiłą się pełna obsługa gier Like A Dragon: Infinite Wealth i TEKKEN 8.

Funkcje skalujące obraz i wykrywające tekst w transmisjach na żywo

Nowy pakiet AMD Software wprowadza ponadto funkcje skalujące obraz wideo oraz wykrywające tekst w transmisjach na żywo na bazie adaptacyjnej technologii uczenia maszynowego. Dodano też ulepszenia w zakresie enkodowania AV1, HEVC, AVC i OBS. Szczegóły nowości wprowadzanych z nowym sterownikiem można poznać na stronie AMD.

AMD Assistant

W najnowszym sterowniku AMD Software pojawiła się nowa funkcja o nazwie AMD Assistant. Jest to narzędzie do monitorowania systemu i wprowadzania odpowiednich optymalizacji w grach. Na przykład, jeśli użytkownik uruchomi grę, a liczba klatek na sekundę spadnie poniżej 60 FPS, zostanie to zapisane. Przy następnym uruchomieniu tej samej gry, narzędzie dokona odpowiedniej optymalizacji, poprzez włączenie HYPR-RX, aby zapewnić wyższą liczbę klatek na sekundę dla lepszego odbioru.

Włączenie Asystenta AMD jest proste: wszystko, co trzeba zrobić, to włączyć Asystenta AMD bezpośrednio z karty Home i cieszyć się własnymi wrażeniami z gry, podczas gdy funkcja działa w tle!

Źródło: www.amd.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać