Aaro “hoody” Peltokangas opuszcza fiński zespół HAVU.

0
44
hoody
hoody

21-letni zawodnik Counter-Strike’a Aaro “hoody” Peltokangas podjął zaskakującą decyzję i postanowił spróbować swoich sił w grze VALORANT. Co za tym idzie Fin ostatecznie pożegnał się ze składem ekipy HAVU.

Droga na szczyt

Mimo, że wielu może nie kojarzyć zawodnika to nie jest on nowy na profesjonalnej scenie Counter-Strike’a. Bohater tego tekstu rozpoczął swoją karierę w 2017 roku, kiedy reprezentował barwy NYYRIKKI Esports. W tamtej ekipie grał prawie rok, po czym ich drogi się rozeszły. Kilka miesięcy później zwolniło się miejsce w innym fińskim zespole – HAVU. Jesse “zehN” Linjala znany obecnie z występów w topowej europejskiej drużynie GODSENT, zdecydował się wtedy na przejście do NoChance. Ostatecznie w puste miejsce wszedł nie kto inny jak “hoody“. Najpierw na okres testowy, a potem już na stałe. Młody zawodnik związał się z nową organizacją w styczniu 2019 roku. Od tego czasu nie mieliśmy wiele zmian w składzie co zaowocowało najlepszym okresem w historii zespołu. Ta zgrana piątką zwyciężyła wiele turniejów tier-u 2, takich jak BLAST Rising czy chociażby Rainmaker Open. Przełomowym momentem okazało się być 3 miejsce w 1 sezonie rozgrywek Flashpoint. Wtedy właśnie Finowie awansowali na najwyższe w historii, 21 miejsce rankingu HLTV. Co by nie mówić, progres na pewno był widoczny. 

Przyszłość zespołu i gracza

Tak jak już było wspomniane we wstępie, zawodnik zdecydował się na zmianę gry. Od teraz będziemy oglądali jego zmagania w bardzo popularnym ostatnio tytule – VALORANT. Co do samego składu, z oficjalnego stanowiska gracza w całej sprawie dowiedzieliśmy się, że jego następca ma być wkrótce ogłoszony. 

Prawdopodobnie ostatnim spotkaniem w karierze Aaro był mecz na swoich rodaków – drużynę KOVA. Jego zespół uległ wynikiem 1-2, a on zanotował rating 0.92 zdobywając przy tym 51 fragów. Powtórkę tego spotkania można zobaczyć na kanale pelaajatcom za pośrednictwem platformy twitch.tv

Prawdziwa konkurencja

Jest to już kolejny zawodnik Counter-Strike’a, który decyduje się na VALORANT. Dotychczas widzieliśmy jak na podobny ruch zdecydowali się Hunter “SicK” Mims, Braxton “swag” Pierce czy Sebastian “NEEX” Trela oraz Patryk “Patitek” Fabrowski. Miejmy nadzieję, że nie jest to zapowiedź całej fali takich decyzji.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułEden Arena: Malta Vibes Cup 5: HONORIS przegrywa z Tikitakan i odpada z dalszej rywalizacji – relacja
Następny artykułHyperX FURY DDR4 RGB – nowe moduły o pojemności do 256 GB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj