Wywiad z Łukaszem “Hermesem” Pożyczkiem na temat ESL One: Cologne 2020

0
105
esl mistrzostwa polski 2019
esl mistrzostwa polski 2019

Przed rozpoczęciem jednego z największych turniejów po przerwie wakacyjnej, porozmawiałem z Łukaszem “Hermesem” Pożyczkiem na ten temat. Mowa niemieckim turnieju ESL One: Cologne 2020, który odbędzie się online.

We wtorek rozpoczyna się  ESL One w Kolonii, to jest już drugi turniej po DreamHacku, który rozgrywa się teraz. Czy uważasz, że po mimo rozgrywek online będzie to ciekawe widowisko?

Łukasz „Hermes” Pożyczek: Myślę, że na pewno, ale tutaj trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że mieliśmy bardzo długą przerwę między rozgrywkami, bo oczywiście trwa aktualnie DreamHack natomiast patrząc na drużyny, które biorą udział w DreamHacku, a jakie później będą brały udział w tym turnieju w Kolonii, no to jednak różnica jest spora. Tak jak to będzie powiedzmy połowa sierpnia to w zasadzie półtora miesiąca niektóre drużyny bez oficjalnego spotkania, a też weźmy pod uwagę, że delikatne, ale jednak zmiany w składach się pojawiły. Dla niektórych drużyn powiedzmy, że delikatne w sensie, że jedna osoba została wymieniona, no ale istotne patrząc na to jakie osoby zostały wymienione i jakie to były zmiany.

No właśnie dobrze, że powiedziałeś o tych zmianach, bo kolejne pytanie to właśnie; co możesz powiedzieć o tych transferach, bo w ostatnim czasie było o nich głośno i to jest dla Ciebie zdziwienie, zaskoczenie jakieś niespodzianki? Patrząc na Amerykę i na Europę.

Łukasz „Hermes” Pożyczek: Szczerze mówiąc, w ogólnym rozrachunku to nie są jakieś rewolucje, a jeżeli kiedyś mają być robione zmiany no to kiedy jak nie w trakcie tak długiej przerwy wakacyjnej dla zawodników. Gdy tego czasu jest sporo można to wszystko fajnie dopiąć, chociaż i tak niektóre z tych zmian pojawiły się całkiem niedawno, no ale całe szczęście, że nie dzień czy dwa przed turniejami jak to z reguły musi się wydarzyć, gdy ten kalendarz LANowy akurat jest bardzo napięty i tak naprawdę czasami drużyny przez nawet dwa/trzy miesiące potrafią nie wrócić do domu tylko z turnieju na turniej, z kontynentu na kontynent i wtedy to jest ogromny problem. Tutaj te zmiany wyglądają na takie bardziej przemyślane, a niektóre drużyny no myślę, że tych zmian jednak trochę potrzebowały. Liquid – gdytylko dowiedzieliśmy się, że „nitr0” nie jest prowadzącym, że jest nim „stewie2k” no to myślę, że od razu pojawiła się myśl, że jeśli „nitr0” nie jest prowadzącym to jego znaczenie w zespole znacznie spadło i Liquid być może będzie potrzebowało faktycznie jakiejś zmiany. Astralis, to też tak naprawdę od kilku miesięcy jest taki skład, nie powiedziałbym w zawieszeniu, ale taki przebudowywany. FaZe również przecież będzie miało nowego piątego zawodnika. No te zmiany się pojawiają, no ale cóż myślę, że to akurat sprawi, że będzie jeszcze ciekawiej. Jakiś rewolucji nie mieliśmy, delikatne takie korekty oczywiście też dla polskiej sceny takie pozytywne bym powiedział. „Innocent” pojawił się w MAD Lions, też w kontekście Kolonii, co nie dotyczy zmian, ale pojawią się tam również „snatchie” oraz „dycha” także to wygląda bardzo ciekawie.

Tym bardziej, że teraz jeszcze możesz coś powiedzieć na temat potencjalnych transferów. „Kjaerbye” dołącza do FaZe, a wczoraj była informacja, że „bymas” w mousesports, więc Ci zawodnicy mogą czuć presję, że jednak to jest ich debiut w nowej drużynie.

Łukasz „Hermes” Pożyczek: No tak, ale jednak pamiętajmy, że w przypadku „bymasa” to będzie rola 6-ego zawodnika, więc on tak naprawdę w tym turnieju no nie wystąpi, natomiast to akurat gracz, który pojawił się bardzo szybko w FaZe biorąc pod uwagę jego doświadczenie czy też jego brak. Młody wiek, a to też nie jest tak, że każdy 16-sto, 17-sto letni zawodnik, gdy tylko wskoczy do takiej TOPowej drużyny to pomimo dużego talentu od razu odpali. To nie zawsze tak działa, to zależy od zawodnika od charakteru i tego jak się rozwija. „Bymas” myślę, że on faktycznie potrzebuje takiego spokoju, obecności przy doświadczonych zawodnikach, podpatrywania tego jak oni grają, przyzwyczajenia się do samego systemu trenowania, przygotowania do turnieju itd. Musi trochę okrzepnąć i myślę, że mousesports będzie miało z niego pożytek. Dla FaZe „bymas” był sprowadzony po prostu zbyt wcześnie, teraz jeżeli natomiast dojdzie „Kjaerbye”, czyli zawodnik z ogromnym potencjałem, gdyby nie on to nie wiemy gdzie to North aktualnie by było. Także jeżeli on by się wkomponował w FaZe to na pewno wyglądałoby to bardzo ciekawie.

Całość wywiadu z Łukaszem “Hermesem” Pożyczkiem na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy bardzo serdecznie. Zachęcamy również do posłuchania naszych innych wywiadów, a także subskrybcji naszego kanału.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułHyper Scape – wystartował I sezon nowego battle royale
Następny artykułESL One: Cologne 2020 – wtorkowe derby w Niemczech; BIG Clan zagra ze Sprout, Team Vitality z Team Heretics. Co jeszcze czeka nas na inaugurację?
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.