fbpx
Strona głównaSprzętZOTAC GeForce GTX 1080 Ti ArcticStorm Mini - pierwsza na świecie

ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti ArcticStorm Mini – pierwsza na świecie

ZOTAC wprowadził do swojej oferty kartę graficzną ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti ArcticStorm Mini. Jej cechą szczególną jest zamontowany blok wodny, znany do tej pory z modelu ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti ArcticStorm. Można powiedzieć, że to teraz mniejsza wersja karty, dopasowana do standardów mini-ITX. Jakby nie patrzeć firma ZOTAC po raz kolejny przeciera nowe szlaki, jeżeli chodzi o małe rozmiary.

Łączna długość całej karty wynosi 212 milimetrów. Dzięki temu zmieści bez problemów w obudowę pokroju Cougar QBX. Zamontowany blok wodny został wykonany z miedzi i niklu. Otwory do przepływu cieczy posiadają rozmiar 0.3 milimetra oraz akrylowe wstawki. Gwinty dla węży to standardowe G1/4 kompatybilne z większością chłodzeń na rynku.

ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti ArcticStorm Mini posiada domyślne taktowanie o zegarze 1506 MHz. W trybie Boost wzrasta ono do 1620 MHz. Warto zaznaczyć, że karta posiada większe taktowania, aniżeli domyślny model Founders Edition.

ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti ArcticStorm Mini

Taktowanie pamięci GDDR5X wynosi 11008 MHz, a na pokładzie zamontowano 11 GB na 352-bitowej szynie danych.

Ze złączy znajdziemy HDMI,2 x DisplayPort oraz DVI-D. Gdyby nie to ostatnie złącze, to karta byłaby w pełni jednoslotowa.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać