fbpx
Strona głównaSprzętKarty graficzneZOTAC przedstawia 3 modele GTX 950, w sam raz dla komputerów mini-ITX

ZOTAC przedstawia 3 modele GTX 950, w sam raz dla komputerów mini-ITX

Firma ZOTAC, światowy producent kart graficznych zaprezentował serię kart graficznych: ZOTAC GeForce GTX 950, ZOTAC GeForce GTX 950 OC i ZOTAC GeForce GTX 950 AMP! Edition. Każdy z przedstawionych tutaj modeli posiada architekturę Maxwell 2.0 i został oparty na rdzeniu GM206 z 768 jednostkami CUDA. Jednostek rasteryzujących (ROP) są 32 sztuki, natomiast liczba jednostek teksturujących wynosi 48 sztuk. Bardzo ciekawie prezentuje się technologia FREEZE będąca standardowym wyposażeniem wszystkich wersji, zapewnia jeszcze większą oszczędność energii oraz trwałość karty, całkowicie zatrzymując wiatraki w czasie bezczynności.

ZOTAC GeForce GTX 950

Model ten posiada standardowy, pojedynczy 90 mm wentylator. Do zasilania wymagana jest dodatkowe 6 pinowe złącze. Taktowanie rdzenia bazowe wynosi 1089 MHz, natomiast w trybie Boost 1266 MHz. Taktowanie pamięci wynosi 6610 MHz.

ZOTAC GeForce GTX 950 OC

Ta karta posiada już na starcie podkręcony rdzeń, którego wartość w trybie Base wynosi 1102 MHz, a w trybie Boost 1279 MHz. Taktowanie pamięci natomiast 6804 MHz. Cała konstrukcja jest chłodzona dwoma 80 mm wentylatorami i posiada ciekawy srebrny wygląd.

ZOTAC GeForce GTX 950 AMP! Edition

Wersja AMP! Edition posiada podwójny 90 mm system chłodzenia Icestorm z Carbon ExoArmor. Wytrzymałe zewnętrzne wykończenie tylnej płyty w połączeniu z potężnym fabrycznie podkręconym układem GPU zapewnia doskonałą wydajność. Taktowanie rdzenia w trybie Base wynosi 1203 MHz, natomiast w trybie Boost aż 1405 MHz. Taktowanie pamięci to wysokie 7020 MHz.

Ze wspieranych technologii warto wymienić: DirectX 12 i OpenGL 4.5, Voxel Global Illumination, MFAA, Dynamiczne zwiększanie rozdzielczości (DSR), VR Director.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać