Strona głównaSprzętZOTAC GAMING GeForce GTX 1650 Low Profile - ciekawa karta mini-ITX

ZOTAC GAMING GeForce GTX 1650 Low Profile – ciekawa karta mini-ITX

Firma ZOTAC wprowadziła do oferty kartę graficzną ZOTAC GAMING GeForce GTX 1650 Low Profile. Rdzeń wyposażony jest w 896 jednostek CUDA, 32 jednostki renderujące oraz 56 jednostek teksturujących. Producent usunął całkowicie jednostki RT (obliczenia ray tracingu), jednostki Tensor (sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się) i wsparcie dla DLSS. Taktowanie rdzenia wynosi 1485 MHz, a w trybie Boost wzrasta do 1695 MHz.

Karta współpracuje z 4 GB pamięci GDDR5 na 128-bitowej szynie danych, ich efektywne taktowanie wynosi 8000 MHz. Daje to przepustowość na poziomie 128 GB/s i wydajność około 3 TFLOPSów.

Wymiary karty ZOTAC GAMING GeForce GTX 1650 Low Profile wynoszą 151 x 70 x 34 mm. Jest zatem idealna do obudów mini-ITX. Radiator przykrywa całą długość płytki PCB i ma specjalne żeberka na całej długości. Został zaprojektowany tak, aby umożliwić równomierne odprowadzanie ciepła z procesora karty graficznej. Do nawiewu świeżego powietrza wykorzystywane są dwa 40 mm wentylatory.

Znajdziemy tutaj takie złącza: HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4a oraz Dual Link DVI-D. Warto zaopatrzyć się w oprogramowanie FireStorm. Współczynnik TDP dla tego modelu wynosi 75 Watów. Do zestawu dodawany jest niskoprofilowy śledź o wysokości 70 mm. Domyślnie zamontowany jest ten o wysokości 115.5 mm.

 

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać