Zamknięte kwalifikacje do EU Championships

0
30
EU Champions
Fot. ESL - Adam Łakomy

Już 23 sierpnia wystartują zamknięte turnieje eliminacyjne do EU Champions, wydarzenia organizowanego przez Fantasyexpo oraz BLAST. Zwycięzca głównych rozgrywek zapewni sobie miejsce w BLAST Premier Fall Showdown 2021. Wcześniej pisaliśmy o kwalifikacjach.

Główna faza EU Champions odbędzie się już na początku września, a dokładnie w dniach 7-9 września. Wśród zaproszonych drużyn znajdzie się jedna wysoko notowana z Europy Zachodniej oraz dwie formacje z Polski – Illuminar Gaming oraz MAD DOG’S PACT. Pozostałe pięć miejsc w zawodach przeznaczone zostały dla formacji z Francji, Wielkiej Brytanii oraz regionu DACH (Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu), które wyłonione zostaną w kwalifikacjach.

Uczestnicy głównego turnieju zostaną podzieleni na dwie grupy: po cztery zespoły w każdej z nich. Faza grupowa zostanie rozegrana według formatu GSL z wszystkimi meczami BO1. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do play-offów, rozgrywanych według drabinki pojedynczej eliminacji z meczami BO3

Format zamkniętych kwalifikacji oraz zaproszeni uczestnicy zostali przedstawieni poniżej.

Francja 

  • Zaproszone drużyny: DBL Poney, LDLC OL
  • Data: 27-28 sierpnia

We francuskich kwalifikacjach wezmą udział cztery drużyny, z czego dwie zostały zaproszone przez organizatorów, zaś pozostałe dwie wyłoniono na drodze otwartych kwalifikacji. Uczestnicy zmierzą się ze sobą w drabince pojedynczej eliminacji i jeden najlepszy skład awansuje do EU Champions.

Wielka Brytania i Irlandia

  • Zaproszone drużyny: Endpoint, Feenix
  • Data: 28-29 sierpnia

Format kwalifikacji dla UK&IR jest identyczny jak dla Francji. Udział w nich wezmą cztery drużyny, z czego dwie zostały zaproszone przez organizatorów, zaś pozostałe dwie wyłoniono na drodze otwartych kwalifikacji. Uczestnicy zmierzą się ze sobą w drabince pojedynczej eliminacji i jeden najlepszy skład awansuje do EU Champions.

DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein)

  • Zaproszone drużyny do pierwszej fazy: ex-PIXLIP, NLG, ttc
  • Data: 23-25 sierpnia
  • Zaproszone drużyny do finałowej fazy: Sprout
  • Data finałów: 26-27 sierpnia

Kwalifikacje w regionie DACH są najbardziej rozbudowane i zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszej fazie zaproszone drużyny zajęły miejsca w półfinałach, zaś dwa zespoły z otwartych kwalifikacji rozegrają mecz o ostatnie wolne półfinałowe miejsce. Na drodze drabinki podwójnej eliminacji zostaną wyłonione trzy zespoły, które dołączą do Sprout w fazie finałowej kwalifikacji. Jeden zespół awansuje do EU Champions.

EU Open

Ponadto dwa miejsca w EU Champions zajmą drużyny wyłonione bezpośrednio z otwartych europejskich kwalifikacji. Przed nami dwie tury, które odbędą się w następujących dniach.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułIntel Extreme Masters Fall 2021 finałowym turniejem kwalifikacyjnym do PGL Major Stockholm 2021
Następny artykułPGL Major Stockholm 2021 jednak odbędzie się!
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.