PGL Major Stockholm 2021 jednak odbędzie się!

0
35
PGL Major Stockholm 2021
Fot. csgo.fandom.com

Jeszcze do niedawna wydawało się, że Szwedzi będą mogli tylko pomarzyć o PGL Major Stockholm 2021, czyli turnieju o najwyższej randze w Counter-Strike: Global Offensive. Pojawiły się nawet takie informacje o innych krajach, które mogłyby przyjąć zawodników. Dzisiaj stało się jasne, że Major który od dawna był zapowiadany, odbędzie się w szwedzkiej stolicy, natomiast zawodnicy wjadą do kraju na specjalnych warunkach.

PGL Major Stockholm 2021 jednak odbędzie się w Skandynawii, ale o co chodziło na początku?

Chodziło przede wszystkim o to, że lokalne, szwedzkie władze nie chciały uznać Majora jako eventu Premium. Przez to, w obecnych czasach pandemii związanej z COVID-19, drużyny które nie są w obrębie Unii Europejskiej, nie mogłyby mieć przyznawanych specjalnych wiz, a to wiązałoby się z tym, że większość drużyn nie przybyłaby do Szwecji. Z tego powodu The International 10 w DOTA 2, który miał odbyć się w sierpniu w Sztokholmie, odbędzie się w październiku w Rumunii.

– Chcemy, by esportowcy byli traktowani tak samo, jak inni elitarni sportowcy. Rozumiemy bowiem, że inne kraje mają bardziej rozbudowaną interpretację tego, czym jest sport ekskluzywny. – powiedział agencji TT szwedzki minister spraw wewnętrznych, Mikael Damberg.

Po tej decyzji wiadome jest to, że wszystkie drużyny, które oczywiście zakwalifikują się na Majora będą mogły wziąć w nich udział, a wymogiem będzie przedstawienie – rzecz jasna – negatywnego wyniku na COVID-19. 

Co z kibicami?

Sprawa pod kątem występu drużyn została zamknięta, ale jest jeszcze kwestia publiczności. Nie wiadomo do końca, czy faktycznie kibice będą mogli zasiąść na trybunach Avici Arena. Zarówno PGL, jak i Valve chcą, aby Major odbył się z kibicami, ale to wszystko zależeć będzie od rozwoju sytuacji na świecie, ale także od władz. Co ciekawe, jeżeli kibice nie będą mogli pojawić się na trybunach, wtedy rezygnują ze Szwecji i turniej zostanie przeniesiony do innego, europejskiego kraju. Decyzje mają być podjęte do 15 września.

Wcześniej pisaliśmy o turnieju kwalifikacyjnym: Intel Extreme Masters Fall 2021 do PGL Major Stockholm 2021. Więcej informacji o PGL Major Stockholm 2021.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułZamknięte kwalifikacje do EU Championships
Następny artykułAOC AG254FG – monitor z nowej serii AGON by AOC
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.