Wisła Kraków zwyciężyła i umocniła się na pierwszym miejscu w grupie. Podsumowanie kolejnej kolejki ESL Mistrzostw Polski.

0
129
jedqr
jedqr

Za nami 4 tydzień gier ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020, a w nim same jednostronne wyniki i brak remisów. Swoją pozycję znacząco podkreśliła Wisła Kraków, a Izako Boars i AVEZ wypełniły powinność.

Zdominowany poniedziałek

Pierwszy dzień rywalizacji rozpoczął się od spotkania AVEZ przeciwko PompaTeam. Mecz, w którym zdecydowanym faworytem była ekipa “ośmiorniczek” skończył się bez większej niespodzianki. Podopieczni Jędrzeja “Bogdana” Rokity zwyciężyli obie mapy inkasując na swoje konto 6 cennych punktów (16:5 Nuke, 16:12 Vertigo). W następnych zmaganiach tego dnia mogliśmy oglądać Izako Boars deklasujące zespół Gaminate. “Dziki” odniosły sukces wygrywając najpierw 16:4 Nuke, a następnie 16:6 na mapie Train.

Krótki wtorek

We wtorek mogliśmy śledzić tylko jedno spotkanie, ale za to jakie. Wisła All In Games! Kraków stawiła czoła x-kom AGO. W tym pojedynku “na szczycie” ciężko było o wskazanie rywala, ponieważ z jednej strony “jastrzębie” grały niedawno w ESL Pro League, ale z drugiej dopiero straciły dwóch ważnych zawodników. Następną kwestią jest fakt straty trenerów przez obie ekipy. Mariusz “Loord” Cybulski oraz Mikołaj “miNIr0x” Michałków otrzymali bany na działalność w Counter-Strike’u spowodowane wykorzystywaniem błędu gry. Obowiązuje one przez określony czas, a w tym przypadku jest to kolejno sześć i trzy miesiące. W takim wypadku oba zespoły musiały radzić sobie bez swoich szkoleniowców, co było dodatkowym utrudnieniem. Ostatecznie zwycięsko z tego starcia wyszła ekipa Grzegorza “SZPERO” Dziamałka, która wygrała obie mapy (16:12 Train, 16:14 Dust 2). 

Najlepszym graczem całej kolejki został wybrany Patryk “ponczek” Wites, który zanotował K/D ratio na poziomie 1.26.

Więcej informacji, w tym o całym terminarzu czy pełnych statystykach graczy, możemy zobaczyć na stronie internetowej ESL Mistrzostwa Polski.

Zapraszam również do naszych poprzednich tekstów opisujących zeszłe kolejki rozgrywek. 

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułJuż dzisiaj wielki finał ESL Pro League Season 12. Natus Vincere kontra Astralis!
Następny artykułCorsair K100 RGB – nowa klawiatura gamingowa z RGB