fbpx
Strona głównaPcMod.plArtykułyJak pobrać i nagrać obraz systemu Windows 10 na kartę SD lub...

Jak pobrać i nagrać obraz systemu Windows 10 na kartę SD lub pendrive?

Windows 10 zdominował rynek komputerów osobistych na całym świecie. Od momentu wydania, firma Microsoft minimum raz w roku wydaje dużą aktualizację, która przynosi nowe funkcje oraz usprawnienia.

Jeżeli mamy zakupiony system Windows 10 lub posiadamy do niego klucz, to możemy pobrać własnoręcznie obraz systemu na dysk, a następnie mamy dwie opcje do wyboru do instalacji: nagrać na płytę DVD lub na pamięć flash.

Skąd pobrać obraz systemu Windows 10?

Najłatwiej jest wejść na oficjalną stronę firmy Microsoft: Pobierz Windows 10, gdzie dostępna jest zawsze najnowsza wersja aktualizacji systemu Windows 10. Aby rozpocząć, przede wszystkim należy pamiętać o posiadaniu licencji. Oczywiście Microsoft zezwala na testowe zainstalowane systemu.

Windows 10 - pobranie ISO i instalacja

Na powyższym obrazku klikamy w Pobierz narzędzie i zapisujemy plik lokalnie na komputerze. Następnie przechodzimy do miejsca, gdzie się on pobrał i uruchamiamy.

W nowym oknie czekamy na załadowanie się licencji i ją akceptujemy. W kolejnej zakładce zaznaczamy Utwórz nośnik instalacyjny dla innego komputera i klikamy Dalej. W następnym oknie mamy dwie opcje: możemy użyć zalecanych opcji dla tego komputera, lub wybrać własne. Klikamy Dalej.

Jak pobrać i nagrać obraz systemu Windows 10 na kartę SD lub pendrive? 1W kolejnym oknie wybieramy nośnik do użycia – my zaznaczyliśmy Plik ISO. Klikamy Dalej.

W ostatnim kroku wybieramy miejsce pobrania obrazu ISO na dysk i klikamy Dalej. Teraz aplikacja pobierze nam pliki lokalnie na nasz komputer.

Jak nagrać obraz ISO na pamięć flash?

Do zainstalowania systemu wybraliśmy aplikację: Rufus. Poniżej opiszemy, jak z niej skorzystać.

Rufus

Aplikację pobieramy z tej strony. Instalujemy ją na komputerze i uruchamiamy.

Windows 10 - Rufus - instalacja

Poszczególne kroki:

  1. Urządzenie – wybieramy pamięć flash, na której zainstalujemy system
  2. WYBIERZ – wybieramy obraz ISO z systemem
  3. Wybór bootowania – zaznaczamy wcześniej wybrany obraz (powinno automatycznie się wybrać podczas kroku 2)
  4. Opcje obrazu – wybieramy Standardowa instalacja Windowsa
  5. Schemat partycjonowania – wybieramy GPT
  6. Nazwa woluminu – wpisujemy naszą własną nazwę
  7. System plików – wybieramy NTFS

Pozostałe opcje zostawiamy tak, jak na widać na obrazku wyrzej. Klikamy Start. Odczekujemy, aż aplikacja skończy kopiowanie plików i mamy gotowy pendrive z system Windows 10.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać