Vlad Ispas: “Jesteśmy w kontakcie z dwoma innymi krajami europejskimi”.

0
58
PGL Major Stockholm 2021
Fot. csgo.fandom.com

Od pewnego czasu pojawiają się nowe informacje dotyczące ewentualnego zastępstwa Sztokholmu w ramach Majora w CS:GO, który miał odbyć się w szwedzkiej stolicy. Mowa o PGL Major Stockholm 2021. Jak dotąd nie wiadomo, w którym kraju i mieście miałby odbyć się najważniejszy turniej, a decyzja ma pojawić się w tym tygodniu.

Swój głos w tej sprawie zabrał koordynator ds. mediów społecznościowych z PGL – Vlad Ispas

– Obecnie prowadzimy bezpośrednie rozmowy ze szwedzkimi władzami i wspólnie pracujemy nad tym, by znaleźć rozwiązanie i ostatecznie zorganizować PGL Majora w Sztokholmie. Aby miasto to w tym roku mogło stać się sercem Counter-Strike’a, musimy trzymać się wstępnych założeń całego projektu: wszyscy gracze, którzy się zakwalifikują, muszą móc przylecieć do Szwecji i jednocześnie musimy mieć pewność, że w obiekcie, w którym odbędą się zawody, zgromadzona zostanie duża liczba kibiców. Obecne restrykcje w Szwecji zezwalają na wprowadzenie do Avicii Areny tylko 300 widzów, aczkolwiek istnieje szansa, że 15 września te ograniczenia zostaną złagodzone w zależności od dalszego rozwoju pandemii COVID-19.

Jak już wcześniej pisaliśmy na łamach naszego portalu, turniej w Dotę 2 – The International 10 został przeniesiony do stolicy Rumunii – Bukaresztu. Z informacji wynika, że organizatorzy mają w zastępstwie dwa kraje, w których mógłby odbyć się turniej o najwyższej randze.

Dodał również: Tak jak w przypadku każdego innego turnieju, który organizowaliśmy, tak i tym razem mamy plan zapasowy na wypadek, gdyby nie wszystko poszło po naszej myśli. Jesteśmy w kontakcie z dwoma innymi europejskimi krajami, które zaoferowały nam wszystkie gwarancje niezbędne, by zorganizować Majora CS:GO z wszystkimi zawodnikami na miejscu oraz dużą liczbą kibiców na obiekcie. Ponieważ niektóre państwa w Europie szybko otwierają się na imprezy, mamy naprawdę niewielkie okno na to, by znaleźć nowe miejsce, w którym mimo niepewnej sytuacji z COVID-em mogłaby znaleźć się duża, zaszczepiona publika. – zakończył swój komentarz.

Więcej informacji, które dla was publikujemy – jak na razie – o PGL Major Stockholm 2021.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPoznaliśmy datę decyzji o PGL Major Stockholm 2021!
Następny artykułZmiany w Fnatic! JW na ławce rezerwowych!
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.