Zmiany w Fnatic! JW na ławce rezerwowych!

1
33
JW
Fot. ESL

Jakiś czas temu organizacja z Wysp Brytyjskich – Fnatic, która ma szwedzki skład Counter-Strike’a poinformowała o zmianach w drużynie. Dzisiaj na Twitterze podano informację o tym, że Jesper “JW” Wecksell nie będzie dalej reprezentował drużyny. Szwedzki zawodnik znalazł się na ławce rezerwowych.

– Żegnanie graczy nigdy nie jest łatwe. Szczerze mówiąc, to jedna z najtrudniejszych rzeczy, które leżą w zakresie moich obowiązków. Jednakże po wielu rozważaniach i rozmowach doszliśmy do pewnych wniosków i obecnie pracujemy wraz z JW nad jego przyszłością, której nie widzimy już w składzie Fnatic – skomentował decyzję Patrik „cArn” Sättermon, CGO organizacji.

To nie jedyna zmiana w drużynie Fnatic. Dwa tygodnie temu na ławce rezerwowych znalazł się sam prowadzący zespołu – Maikil “Golden” Selim. Co więcej, dotychczasowy trener głównego składu objął rolę Team Directora. Zmiany w brytyjskiej organizacji musiały w końcu nastąpić, bo formacja nie grała tak dobrze, widać było zdecydowanie słabszą grę u zawodników, a przede wszystkim, co najważniejsze, brak zwycięstw. Jeśli popatrzymy sobie na historię sukcesów Fnatic w ostatnim czasie…ten był osiem miesięcy temu, w grudniu 2020 podczas Flashpoint Season 2, w którym zajęli 3. miejsce. Z kolei ponad rok temu – kwiecień 2020 – zespół wygrał ESL Pro League Season 11, więc jest to bardzo odległy czas.

Jesper “JW” Wecksell reprezentował skład Fnatic od sierpnia 2013 roku, by w tym samym roku razem z drużyną odnieść sukces w postaci zwycięstwa na DreamHack Winter 2013. JW był także nagradzany indywidualnie, trzy razy znalazł się w rankingu najlepszych 20 graczy prowadzonym przez portal HLTV.org. Później, na pół roku zmienił organizację na GODSENT, ale ponownie wrócił do Fnatic.

Głos w tej sprawie zabrał sam zawodnik:

– Zawsze starałem się dać z siebie 100% każdego dnia podczas tych ostatnich ośmiu lat, aby uczynić Fnatic absolutnie najlepszym. Były dobre i złe momenty, ale jestem zadowolony z wywalczonych osiągnieć. Teraz nadszedł czas, aby poświęcić trochę czasu na przemyślenia, co mogłem zrobić lepiej lub inaczej. Przyszłość pokaże co będzie dalej w życiu, czy to CS, VALORANT, czy ogólnie esport”.

Dalsze zmiany

“Jako że drużyna przygotowuje się do nowej ery po trudnych wynikach w okresie pandemii, z pewnością nastąpi kilka zmian. Będziemy informować fanów na bieżąco o nowym zespole Fnatic.” – dodali przedstawiciele organizacji.

Warto dodać, że 16 sierpnia rusza ESL Pro League Season 14, w którym Fnatic będzie grać jako zespół partnerski.

Obecny skład prezentuje się następująco:

  • Freddy „KRIMZ” Johansson
  • Ludvig „Brollan” Brolin
  • Jack „⁠Jackinho⁠” Ström Mattsson
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułVlad Ispas: “Jesteśmy w kontakcie z dwoma innymi krajami europejskimi”.
Następny artykułESL Pro League Season 14 rozegrany online
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj