fbpx
Strona głównaSprzętTRANSCEND SSD220S - nowe dyski z segmentu entry-level

TRANSCEND SSD220S – nowe dyski z segmentu entry-level

Firma TRANSCEND przedstawiła nową serię dysków SSD220S z segmentu entry-level. Będą to urządzenia o formacie 2,5 cala i grubości 7 mm, wykorzystujące interfejs SATA III 6 Gb/s. Dyski zostały oparte na TLC flash oraz kontrolerze Silicon Motion 2256KAB. Na początku będą dostępne wersje o pojemnościach 240 GB oraz 480 GB. W przypadku obu wariantów pojemnościowych maksymalny sekwencyjny odczyt danych wynosi 550 MB/s, a zapis – 450 MB/s. Liczba operacji I/O w przypadku próbki 4K plasuje się na poziomie 80 000 IOPS.

TRANSCEND SSD220S posiadają tak dobrą wydajność, dzięki zastosowaniu technologii SLC caching. Polega ona na wykorzystaniu części każdej komórki NAND jako buforu działającego na zasadzie pamięci SLC. Poza polepszeniem wydajności, technologia SLC caching zwiększa również żywotność dysku.

Prócz tego mamy dostępne technologie TRIM, Garbage Collection, Intelligent Block Management oraz Wear-leveling. Na wersji 240 GB da się sumarycznie zapisać co najmniej 60 TB danych. Model 480 GB wytrzyma zapis przynajmniej 120 TB. Oznacza to zapisywanie codziennie 10 GB danych przez 33 lata.

Dyski wykorzystują także mechanizm korekcji błędów ECC oparty na algorytmie LDPC. Jest on znacząco skuteczniejszy niż popularnie stosowany algorytm BCH. Dostępna na stronie producenta aplikacja TRANSCEND SSD Scope pomaga w zachowaniu maksymalnej wydajności dysku oraz zwiększeniu bezpieczeństwa przechowywanych na nim danych. Aplikacja umożliwia monitorowanie pracy dysku poprzez odczyty parametrów S.M.A.R.T., wymuszenie aktywacji funkcji TRIM oraz łatwą aktualizację firmware. Dodatkowo oprogramowanie pozwala na proste sklonowanie dotychczasowego dysku systemowego.

Sugerowane ceny dysków TRANSCEND SSD220S wynoszą 287 zł dla wersji 240 GB i 545 zł dla wariantu 480 GB. Produkty objęte są trzyletnią gwarancją producenta.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać